חבר המליאה יענקל’ה עובדיה הלך לעולמו בטרם עת


השבוע נפרדנו מאדם יקר, יענקל’ה עובדיה ממושב שדה ורבורג, שהלך לעולמו בטרם עת.

אל״מ (מיל.) יעקוב עובדיה, נווט קרב ומפקד טייסת בחיל האוויר, מורה ומחנך, חבר מליאת המועצה האזורית דרום השרון.

דברי ההספד של ראש המועצה

יענקלה עובדיהיעל היקרה,
הילדים ליאור, לילך, עופר ואייל,
האח רפי, בני משפחה,  
חבריו ואוהביו של יענקל'ה,

אני מסתכלת על הקהל הגדול והמגוון שהגיע להיפרד מיענקל'ה. בני משפחה וחברים מהמושב, אנשי חיל האוויר, אנשי חינוך, חברי מליאה, דתיים וחילוניים, שנקבצו ובאו מכל קצוות הארץ וכמה מֵסָפּ֫ר המגוון האנושי הזה על האדם המיוחד כל כך שאיבדנו.

זכינו לפגוש את יענקל'ה בנתיבים המרתקים והמגוונים שסלל. וכולנו המומים עדיין מהבשורה הפתאומית על לכתו.
גם ברגעיו הקשים, עוד פיעמו בו האצילות והאופטימיות שייחדו אותו כל חייו. דבר לא רימז על הבשורה הקשה כל כך. לא היה סימן לכך שמתקרבת לקיצה הידידות הקרובה בינינו, ידידות שהחלה בעת שהתמודדתי על ראשות המועצה האזורית.

תמיד התפעלתי מהתושייה הנדירה שלו. שקול, מעשי ויצירתי. מסמן מטרות רחוקות וסולל את הדרך להגיע אליהן. יענקל'ה נשא עימו רעיונות חינוכיים פורצי דרך. במשך שנים דיבר על הצורך בלמידה מרחוק ובהתאמת תכני הלמידה לתלמידים, חזון שהפך למציאות בעקבות הקורונה. כישוריו המגוונים הובילו אותו באופן טבעי לשמש כיושב הראש של הוועדה האסטרטגית שמגבשת את החזון  הצביון ועתיד המועצה.

הגמישות המחשבתית והקשב שלו לצרכי הכלל אפשרו לו לייצר בריתות, להסיר מחסומים ולייצר הסכמה, גם בין גורמים בעלי אינטרסים שונים. גם מי שהתווכח איתו ידע תמיד להעריך ולהוקיר את החשיבה הבהירה, את המקוריות ויכולות השכנוע שלו.

ואת כל זאת, הוא עשה בהתנדבות. עבור יענקל'ה– להתנדבות לא היו גבולות גזרה. הוא נשא עימו את שליחותו בימים ובלילות, בחגים ובשבתות.

ניסיונו האדיר וההישגים שצבר לא ערערו אפילו במעט את הצניעות שייחדה אותו. כל שיחה איתו העצימה את ההתפעלות מחוכמת ליבו, מכוח חזונו ומאצילות הנפש שייחדה אותו.

התכונות הללו ייחדו אותו לאורך כל מסלול חייו, החל משנות שירותו הרבות כאיש צוות אוויר ומפקד טייסת, דרך שירותו באל אל ועד שנותיו כאיש חינוך וכחבר מליאה. הוא תרם במשך שנים רבות בשירות העם ולמען הארץ שכל כך אהב.

התדהמה על מותו הפתאומי מלווה את כולנו – והיא כואבת יותר מכל לכם, יעל היקרה והילדים, אתם שזכיתם באיש המופלא הזה, אהבתם אותו כל כך, והייתם לו מקור של אושר וגאוה.

יענקל'ה, כולנו עומדים כאן היום, המומים, כואבים, ומתחייבים כי דמותך והאישיות המיוחדת שלך יהיו חרוטים לעד על לוח ליבנו.

יהי זכרו של יענקל'ה ברוך.