חשבתם שרק תלמידי בית הספר עברו ללמידה מקוונת? גם כיתת הותיקים של המועצה מתכנסת בזום לשיעורים מקוונים


כיתת הותיקים במפגש זום עם ראש המועצה


חשבתם שרק תלמידי בית הספר עברו ללמידה מקוונת?

סיפרנו לכם לפני כמה חודשים על הפרויקט הייחודי המקסים שמתקיים בבית חינוך 'ירקון'- כיתת הותיקים. 

כ-50 תושבות ותושבים ותיקים, מגיעים מדי שבוע לבית הספר ולומדים מגוון של מקצועות ממורי בית הספר ובהפסקות מבלים עם הנכדים והנינים.

בחודשים האחרונים, מאז נסגרו מוסדות החינוך בצל משבר הקורונה, כיתת הותיקים של המועצה מתכנסת בזום כמעט מדי יום לשיעורים מקוונים, בהם לומדים המשתתפים ביורפואה, אזרחות ואקטואליה, חוק ומשפט וגם היסטוריה.

במפגש עם ראש המועצה שמענו מהם על חויית הלמידה מרחוק בתקופה זו: ״אני אומרת לנכדים שיש לי גם שיעור בזום והם ממש שמחים" מספרת שרה ביטון מהישוב מתן. עדנה ממושב ירקונה מספרת: "המפגשים מוציאים אותנו משגרת הקורונה ושומרים על הגחלת. הם מאפשרים לנו להתרכז גם בדברים הטובים של התקופה הזו".

לאה קריב מגני עם משתפת: "מפורים לא יצאנו מהבית. עברנו את פסח, יום השואה ויום העצמאות ואנחנו עדיין בבית. זו סיטואציה מאוד משונה, אבל דווקא בבקרים האלה שיש שיעורים, אנחנו מתארגנים, יוצאים מהפיז'מה ומתלבשים יפה וזה כבר משנה את המציאות היומיומית. חברים ממקומות אחרים ממש מקנאים, במועצות אחרות רוצים לשכפל את הרעיון וזה מוסיף לי גאווה גדולה".

לאה היא לא ה"קריב" היחידה בכיתת הותיקים. בעלה עמירם משתתף גם הוא ובנה דביר קריב, מורה בבית חינוך ירקון, הוא אחד המורים בפרויקט והוא סיפר לנו: "בהתחלה היה קשה מבחינה טכנולוגית, אבל מהר מאוד כולם נכנסו לעניינים. אני מלמד אזרחות ובתקופה האחרונה עברנו הרבה סערות פוליטיות ובתחום האזרחות, מה שהוביל למפגשים מרתקים וארוכים יותר מהמפגשים הפיזיים בכיתה. התלמידים הותיקים כל כך מעורבים ומשתפים שזה מדהים. לאחרונה, שהותרו המפגשים עם בני משפחה, שמתי לב שלפעמים לשיעורים בזום מצטרפים לצד התלמידים גם הנכדים שלהם". 

אושרת גני גונן ראש המועצה: "יש משמעות רבה לכך שכיתת הותיקים הראשונה בדרום השרון המשיכה לפעול במרץ גם בתקופת הקורונה. הנוכחות וההיענות מעידים על הצורך ועל החשיבות של המפגשים הללו ואנחנו שמחים ומתרגשים על כך. תודה לכל השותפים שמשקיעים, מתאימים את עצמם וממנפים את הפרויקט הזה כבר חודשים ארוכים, למורים שמעבירים במסירות את השיעורים לצד העבודה השוטפת שלהם עם תלמידי בית הספר: צח לוזון, דביר קריב, אדירה כהן וליאור אופריכט. תודה לגילי ארואסטי מרכזת כיתת הותיקים ולעליזה מגן מנהלת בית חינוך ירקון. תודה גם לתלמידים הוותיקים שלנו שבאים ללמוד ובסוף גם מלמדים אותנו המון".

מפגש זום של כיתת הותיקים