אתמול התבשרנו באמצעי התקשורת על מתווה הלימודים בבתי הספר היסודיים ובבתי הספר העל יסודיים המתגבש כעת.


הורים, צוותי חינוך, תושבות ותושבים יקרים,

אתמול התבשרנו באמצעי התקשורת על מתווה הלימודים בבתי הספר היסודיים ובבתי הספר העל יסודיים המתגבש כעת.

המתווה שהוצג מנותק מהמציאות וחסר היגיון. על פי ההצעה יחזרו תלמידי כיתות ד'-ו' ותלמידי חטיבות הביניים ליום לימודים אחד או ל-6 שעות שבועיות המתפרסות על כל השבוע.
מתווה זה לא יאפשר חזרה לשגרה לא לתלמידים ולא להוריהם שצריכים לחזור לעבודה.

הוכחנו בשבועות האחרונים שאנחנו מחויבים וערוכים לקלוט את כל תלמידינו בחזרה במערכת החינוך- ביום בו התאפשר על פי הנחיות הממשלה להחזיר את תלמידי כיתות א'-ג' לבית הספר, עמדו כל בתי הספר וצוותי החינוך בפתח, מוכנים לקליטתם ללא שום עיכוב, במקביל לכך שדאגנו ונלחמנו לקבלת תקציב להסעות, על מנת שאף ילד לא יתקשה להגיע לבית הספר.

גם ביום פתיחת הגנים, נפתחו כל גני המועצה, ובמקביל ניתנו בישובים בהם היה רצון בכך תוכנית חינוך משלימה עבור ילדי הקפסולות שטרם חזרו לגן.

המועצה פועלת להכשיר מתחמים עבור ילדי המוענות שלא נכנסו לרשימת הגנים בהנחיות משרד העבודה ומשרד הבריאות.

היום, ל"ג בעומר, המועצה האזורית דרום השרון היא אחת הרשויות היחידות בארץ אשר עשתה מאמצים כבירים כדי לקיים יום לימודים בגנים, במקום יום חופש, ולא לקטוע את החזרה ההדרגתית לשגרה, זאת באמצעות סייעות המועצה.

וכעת- כפי שנלחמנו על חזרה ראויה והוגנת של ילדי הגנים ותלמידי א'-ג' ועל קבוצות למידה ממוקדות לתלמידי י"א-י"ב העומדים בפני בחינות הבגרות- נעשה הכול כדי שגם שאר התלמידים יחזרו ללימודים בצורה ראויה והוגנת.
לא נוכל לשתף פעולה עם מתווה לא ראוי שבא לצאת ידי חובה ולא לתת מענה אמיתי לתלמידים ולהוריהם. לא נשקוט עד שכל תלמידי ישראל יחזרו לספסל הלימודים באופן מלא אך הגיוני. אנחנו ראשי המועצות והרשויות פועלים יחד כדי להשפיע על מתווה חזרה שייתן מענה ראוי ומתאים יותר לתלמידים להורים ולצוותי החינוך.

הודות לשיתוף הפעולה והמסירות של צוותי החינוך,ההורים ווהתלמידים אנחנו מקיימים את הלימודים באופן בטיחותי ועל פי הנחיות משרד הבריאות ונמשיך לעשות זאת גם כשיחזרו שאר התלמידים.

שלכם,
אושרת גני גונן
ראש המועצה
 

תלמידים חוזרים לבית הספר