דלג לתוכן העמוד
ברק איטקיס
סגן משנה 

ברק איטקיס

בן אריאלה וחיים
נפל ביום י"ב בשבט תשנ"ח (08/02/1998)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי כפר סבא

סיפור חייו

 

בן אריאלה וחיים. נולד ביום י"ז בסיוון תשל"ח (22.6.1978). אח בכור לעמיחי ולמיטל.

תינוק חמוד וחייכן, שחיוכו שובה הלב המלווה בגומות חן, ליווה אותו לאורך חייו והיה לסימן ההיכר שלו.

כשמלאו לו שנתיים יצאה המשפחה לשליחות חינוכית במכסיקו סיטי, שם למד ברק בגן-הילדים של בית-הספר העברי-ספרדי. את לימודיו בגן-החובה ובכיתה א' עשה בכפר סבא.

בהיותו בן שבע יצאה המשפחה לשליחות לאומית לעיר דייטון, במדינת אוהיו בארצות-הברית, למד בבית-הספר העברי "הלל", שם גם החל לגלות עניין בעולם המחשבים והפך עם השנים ל"פריק" ולמומחה בתחום.

לאחר חמש שנים שבה המשפחה ארצה ועם סיום לימודיו בחטיבת-הביניים על שם משה שרת בכפר סבא, עבר ברק לגור עם משפחתו במושב שדה ורבורג. אהבתו למוסיקה ולכדורעף סללה את דרכו לבית החינוך התיכוני על שם גלילי בכפר סבא. ברק ניגן בגיטרה, השתתף בלהקת הזמר הייצוגית "גל" של התיכון, ועסק באופן מקצועי בהגברה של אירועים ובארגון מסיבות דיסקו. ברק, בוגר המגמה למוזיקה, היה מומחה למוזיקת רוק ולזמר עברי, שחקן כדורעף, שהתנדב ותרם רבות לחיי בית הספר.

ברק היה נער משפחתי מאוד, אוהב אדם, נעים סבר ונעים הליכות, בעל חוש הומור נפלא, חבר נאמן, שלעולם ידע להציע עזרתו לזולת. אהב אהבת נפש והיה חבר קרוב לאחיו עמיחי, אח בוגר, אוהב ונערץ לאחותו מיטל.

משחר ילדותו גילה עניין רב במטוסים וחלם להיות טייס בחיל-האוויר, אך ליקוי ראייה מנע ממנו את הגשמת חלומו.

עם גיוסו לצה"ל בנובמבר 1996, התנדב לשרת בחיל-הים במסלול ייעודי קרבי. ברק סיים את אימוני הטירונות כחניך מצטיין. כבוגר קורס בקרי אש הוא שירת על ספינת הטילים אח"י "משגב". בינואר 1998 סיים בהצלחה קורס קצינים והוכשר כקצין כוח-אדם ומשאבי אנוש.

ביום י"ב בשבט תשנ"ח (8.2.1998) נפל סג"ם ברק איטקיס בעת מילוי תפקידו והוא בן עשרים. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בכפר סבא. הותיר אחריו הורים, אח ואחות.

בני המשפחה כותבים: "בעשרים שנותיו הקצרות זכינו, בני משפחתו, לרוות נחת, אהבה וגאווה מברק ילדנו האהוב והאוהב. דרך חייו תאיר כברק את דרכנו וזיכרונו ילווה אותנו לעד."

ב - 10.11.2010, ד' בכסלו תשע"א נפל אחיו של סג"מ ברק איטקיס טייס הקרב רס"ן עמיחי איטקיס, בעת פעולה מבצעית.

מקום מנוחתו

ברק איטקיס
בן 20 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי כפר סבא
חלקה: 3
שורה: 6
קבר: 17

הדלקת נר לזכר הנופל

קרן עבו הדליק נר לזכר הנופל בתאריך 12/03/2021