דלג לתוכן העמוד
עודד יזרעאלי
טוראי 

עודד יזרעאלי

בן מיכל ואורי
נפל ביום כ"ה באלול תשמ"ב (13/09/1982)
מקום מנוחתו כפר יהושע

סיפור חייו

בן מיכל ואורי, נולד ביום ו' בטבת תשכ"ג (2.1.1963) בכפר יהושע שבעמק יזרעאל. עודד למד בבית-הספר היסודי האזורי, ובבית-הספר התיכון-מקצועי במזרע, במגמת מכונאות-רכב. הוא למד לנגן על אקורדיון, אהב ים, סירות וגלשני-רוח. עודד אהב לבלות בחברת ידידים וידידות. לקראת גיוסו לצה"ל, הוא ביקש להתנדב ליחידה קרבית מובחרת, וקיווה להתקבל כחייל בסיירת מובחרת.

ביום 18.10.1981 התנדב עודד לשרת בחיל-הצנחנים. הוא ראה עצמו ממשיך את דרכו של דודו הצנחן, שנפל בקרב במיתלה במבצע קדש.

עודד השתלם בקורסים אחדים בצה"ל, ביניהם קורס צניחה וקורס נהגי נגמ"שים. כשסיים את קורס הצניחה, הוא ענד בהתרגשות על חזהו את כנפי הצניחה של דודו.

כשפרצה מלחמת שלום הגליל, עלה עודד עם יחידתו לחזית בלבנון והשתתף בקרבות. כחובב צילום הוא נשא איתו מצלמה, ובה הנציח את מסלולו בצה"ל, מן הטירונות עד הקרבות בלבנון.

בליל כ"ד באלול תשמ"ב (13.9.1982), היה עודד עם יחידתו בעליי, דרומית לביירות. מפקד היחידה הדריך את החיילים לקראת פעילות הלילה. לאחר התדרוך נשאר עודד עם קבוצת חיילים במבנה שבו חנו, ואגב שיחה אירעה תאונת-נשק. צרור כדורים נפלט ועודד נפגע ומת במקום. בן 20 שנים הוא היה במותו.

במכתב להוריו, סיפר מפקדו על דרכו של עודד בצה"ל: "בהתנדבות, בהליכה למסלול צנחנים קשה, אפור ומייגע, תמיד עם חיוך, עם רצון לעזור, עם מבט חברי המסמל וממחיש את כל היפה והנפלא שקיים בנוער שלנו - אז והיום".

עודד הובא למנוחות בכפר יהושע, למרגלות הקבר של דודו הצנחן. הוא השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ואחות. משפחתו ומושב כפר יהושע הוציאו לאור חוברת לזכרו.

מקום מנוחתו

עודד יזרעאלי
בן 20 בנופלו
מקום מנוחתו כפר יהושע
חלקה: 1
שורה: 3
קבר: 1

הדלקת נר לזכר הנופל