תושבות ותושבים יקרים,

שמחה לשתף אתכם מן האירועים המרכזיים שהתקיימו בשבוע החולף.

שלכם,

אושרת

מאבק נגד סיפוח שטחי כפר סירקין ונחשונים לישוב אלעד

ועדת הגבולות במשרד הפנים הודיעה על המלצתה לספח שטחים מכפר סירקין ומנחשונים לטובת הרחבת העיר אלעד. פעם נוספת שמשרד הפנים דורש להעביר שטחים חקלאיים של ישוב מהמועצה לטובת בינוי בערים הסמוכות. במהלך דורסני לא מידתי ועמוס בכשלים, מבקשים הלכה למעשה לחסל את כפר סירקין כישוב חקלאי. נילחם בזה בכל האמצעים העומדים לרשותנו. הקמנו וועד פעולה המורכב מאנשי מקצוע מהמועצה ונציגי המהגות הישובים סירקין ונחשונים. נפעל בכל החזיתות: תכנונית ציבורית פוליטית ותקשורתית כדי לבטל את התוכנית הרעה והפוגענית.

כתבה בגלובס ועדת הגבולות משרד הפנים החליטה להרחיב את העיר החרדית אלעד על חשבון שטחי כפר סירקין

 

מפגש תושבים בשדה ורבורג נגד הקמת תחנת דפו על שטחי גן חיים ושדה ורבורג

השבוע התקיים מפגש תושבים במושב שדה ורבורג בנושא התנגדות להקמת ״דיפו״ לרכבת המטרו בסמוך לשטחי המושבים גן חיים ושדה ורבורג.

לאחרונה הובאה לידיעתנו כוונה להקמת דיפו (תחנת תפעול לקרונות המטרו) של רשת המטרו המתוכננת על ידי הו"תל הוועדה לתשתיות לאומיות. תכנית הדפו משתרעת על שטח של כ-400 דונם מכביש 4 עד בתי מושב גן חיים לאורך השכונה הירוקה כ״ס, תוך חיסול השטחים החקלאיים המעובדים של המושב, הנוף והטבע ועלול להביא לפגיעה סביבתית קשה של קרינה, זיהום אוויר ורעש ופגיעה באיכות החיים של כולנו.

לפני כשלושה שבועות הצלחנו לדחות את הדיון שתוכנן בות"ל בנושא התכנית והוצאנו מכתב התנגדות, בשיתוף פעולה מלא עם עיריית כפר סבא וכמובן בשותפות עם ועדי הישובים גן חיים ושדה ורבורג וועד הפעולה הציבורי שהוקם על ידי הישובים.

מפת מתחם תחנת הדפו המתוכנן

ועדת החינוך במפגש סיכום מסע לעיצוב תמונת עתיד חינוכית בדרום השרון

השבוע נפגשנו בזום קרוב ל-100 אנשי חינוך, הנהגות הורים, חברי מליאה, ומתנדבים, לערוך סיכום של המסע לעיצוב תפיסת החינוך בדרום השרון.

בשנת הלימודים הקרובה נתחיל להגשים חלק מהתוכניות והחלומות שגיבשנו יחד, בהן הקמת החווה החקלאית הראשונה במועצה, הקמת מרכז חדשנות ויזמות טכנולוגית, הקמת מרכז לקידום שותפויות רב גילאיות ולמידה היברידית המשלבת בין למידה פרונטלית ללמידה מקוונת.

צילום מסך מפגש זום ועדת החינוך

יריד האיכרים והפנינג יוגה

לקראת סוף השבוע קיימנו בפעם השניה את שוק האיכרים של דרום השרון, יוזמה חדשה שנולדה לראשונה בחג שבועות ומבקשת להביא לכם אפשרות לרכוש תוצרת חקלאית ומקומית של חקלאים ובעלי עסקים מקומיים בדרום השרון, ועל הדרך להינות ממפגש קהילתי ופעילות תרבותית לגילאים שונים. השוק יתקיים מדי שבועיים מתוך שאיפה לתמוך ולסייע לבעלי העסקים הקטנים בדרום השרון.

ילדה עם מסכה מחזיקה את שלט שוק דרום השרון