חברות וחברים יקרים,

שמחה לשתף אתכם באירועים המרכזיים שהתקיימו בשבוע החולף (3-9 בנובמבר)

שבת שלום, אושרת.


השקת שירות חדש ראשון מסוגו בשרון: 'בני משפחה מטפלים'

כנס בני משפחה מטפלים

השקנו שירות חדש שמוטמע בימים אלה במספר רשויות נבחרות ברחבי הארץ, ביניהן המועצה שלנו. השירות החדש בהובלת האגף לשירותים חברתיים, המחלקה לאוכלוסיה מבוגרת, יתן תמיכה, ייעוץ וליווי לתושבים אשר מטפלים בבני משפחה מבוגרים לרבות במצב סיעודי. ההכרה בבני משפחה מטפלים כמתמודדים עם מציאות מורכבת המשפיעה על חייהם האישיים, מצבם הבריאותי והכלכלי הולכת ומתפתחת והתכנית החדשה תסייע על ידי הנגשת מידע, יעוץ, מיצוי זכויות, ליווי מקצועי ותמיכה רגשית.


מקדמים את התחבורה הציבורית באזור
ראשי רשויות לקידום התחבורה בשרון

נפגשנו ראשי הרשויות השכנות והצוותים המקצועיים דרום השרון, טירה, כפר סבא וכוכב יאיר צור יגאל במסגרת מאמץ אזורי לקידום התחבורה באזור, לדון בקו הרכבת המזרחי המתוכנן, לאחר שנודע לנו שישנה כוונה לבטל בניית 2 תחנות באזורנו. מדובר בתחנות משמעותיות שכן הן ישפרו את מערכת התחבורה הציבורית עבור תושבי מרכז וצפון המועצה וכמו כן יאפשרו גישה לאזור התעשיה בנימין המתוכנן. בנוסף החלטנו לקדם בקשה להארכת קו המטרו כדי שיגיע ויתחבר עד לקו הרכבת המזרחי.

כמו כן קיימנו פגישה עם סמנכ"ל התשתיות במשרד התחבורה יחד עם ראשת מועצת גני תקווה והצוותים המקצועיים שלנו כדי לקדם פתרונות תחבורה באזור כפר מעש גת רימון ודרשנו לתקצב את סלילת כביש התקווה.

בעוד מספר שבועות, תתקים פגישה עם שר התחבורה וסיור עם צוותו במוקדי עומסי התנועה במועצה. במטרה לדון ולקדם תוכניות שישפרו את איכות חיינו בכבישים ולהבהיר את הפער בין האכלוס ההולך וגובר של אזור השרון לבין תשתיות התחבורה הקיימות ומענה של תחבורה ציבורית שיוצר עומסי תחבורה קשים. בכוונתי לדרוש שתכנית החומש הקרובה של משרד התחבורה תכלול תקצוב עבור תשתיות תחבורתיות הנחוצות לנו.

אירוח כנס מנהלי ספורט ארצי


אירוח כנס מחלקות ספורט ארצי

אירחנו את הכנס הארצי של מנהלי מחלקות הספורט שהתקיים לראשונה במועצה. בכנס השתתפו גם מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי, ראש מנהל הספורט עופר בוסתן וסגן ראש המנהל אבי בנבנישתי. הצגתי את פעילות הספורט הענפה שמתקיימת במועצה בהובלתו של ששי דניאל מנהל רשות הספורט, פעילות הכוללת בין היתר כ-200 אירועי ספורט בשנה. קראתי לגורמים המקצועיים במשרד התרבות והספורט לסייע בפיתוח ובינוי תשתיות ומתקני ספורט חדשים, ביניהם בניית מגרשי ואולמות ספורט שיתאימו לצרכי התושבים ולנפח פעילות הספורט הגדלה ומתפתחת.

ישיבת מליאה - מקדמים קיימות ואיכות סביבה

 


ישיבת המליאה התקיימה הפעם בכפר מל"ל מושב העובדים הראשון בישראל אשר חוגג 100 שנים להווסדו. ביקרנו במוזאון המייסדים המרשים עין חי שמתאר את החיים בראשית הישוב. את צילום ישיבת המליאה וההחלטות שהתקבלו במסגרתה ניתן לראות בעמוד הפייסבוק ובאתר המועצה. אני שמחה לבשר על אחת ההחלטות שהתקבלו במליאה: הפחתת אגרת הביוב לתושבים בכ- 12% וזאת בהמשך לעבודת מטה טובה שהובילו מספר חברי מליאה במסגרת וועדת ביוב וצוות הגזברות. החלטה זו תכנס לתוקף לאחר אישור רשות המים.

בנוסף וכחלק ממהלך רחב להפיכת המרחב הציבורי והפרטי לידידותי לסביבה, החלטנו על הוצאת כלים חד פעמיים מגני הילדים במטרה לצמצם פגיעה סביבתית, על ידי התקנה של מדיחי כלים במוסדות החינוך. עד סיום תהליך התקנת המדיחים, יחולקו לילדי הגנים תיקי בד וכלים רב פעמיים, בהם ניתן יהיה להשתמש באופן ידידותי לסביבה, בארוחות הצהריים בצהרונים.

כמו כן המועצה נערכת לקדם התקנת גגות סולארים על מוסדות הציבור בשטחה ופועלת להנגשתם גם בבתים פרטיים. לקראת סוף החודש נקיים כנס הסברה לתושבים ונקרא לכם להצטרף איתנו למהפכת האנרגיה הירוקה.

למידע נוסף בנושא

עוד אציין, כי במסגרת התכניות להקמת אזור התעשייה החדש בנימין, החלטנו כי אזור התעשייה יבנה בתקן של בניה ירוקה. באופן זה המתחם יבנה תוך שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ויתוכנן באופן שיאפשר חיסכון מרבי באנרגיה.

 

נאבקים בקיצוצים והקפאות התקציבים לרשויות המקומיות


תחת הנהגתה של ממשלת מעבר זמנית נמנעו מאיתנו תקציבים שהובטחו עבור בינוי מוסדות חינוך, שירותי רווחה ופיתוח תשתיות. תכננו יחד עם שותפינו במרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות לצאת לשביתה על מנת לקרוא לפוליטיקאים לתקן את הליקויים ולאפשר לנו לתת את השירות הראוי לתושבים. בסופו של דבר, הלחצים שהפעלנו ואיום השביתה הובילו להשגת הסכמות מול משרדי הממשלה לקבלת כלל התקציבים הנדרשים והובילו לביטול השביתה.

החלטות קריטיות מסכנות את המרחב הכפרי


החלטות קריטיות מסכנות את המרחב הכפרי

במהלך השבוע התקבלו שתי החלטות נגדן אנו נאבקים ונמשיך להיאבק: קבינט הדיור התכנס והחליט על הפקעת כ-700 דונם של שטח חקלאי ממושב מגשימים לטובת הקמת יחידות דיור ושטחי מסחר ביהוד. במקביל אישרה הועדה לתשתיות לאומיות את תכנית הקמת תחנת הכוח המזרחית השלום תת"ל 91 . אנו פועלים באמצעים משפטיים כדי לבטל החלטות אלה שמשמעותן הרת גורל עבורנו.

בעקבות אישור תכנית תחנת הכוח נפגשנו ראשי רשויות השותפות במאבק, לתכנן את צעדינו המשפטיים כנגד אישור תכנית תחנת הכוח. היום הצטרפנו למפגן מחאה בהובלת מטה מאבק התושבים והעפנו יחד עפיפונים בסימן 'מעיפים את התחנה'. למפגן הגיעו מאות תושבים מכל הרשויות השותפות למאבק וראשי הרשויות.

מקבלים את ראש אגף החינוך החדשה ונפגשים עם יושבי ראש הנהגות ההורים הבית ספריות


גני רייזנברג

שמחנו לקבל לשורותינו את נני רייזברג לתפקיד ממלאת מקום ראש אגף החינוך במועצה, שתחליף את אייל צייג שמילא במסירות את התפקיד וימשיך בפועלו המשמעותי באגף החינוך.

נפגשנו יחד עם נני וצוות האגף עם ראשי הנהגות ההורים בבתי הספר, כדי לאפשר שיח ושיתוף עם שותפנו המרכזיים בבתי הספר. התרשמתי עמוקות מהמעורבות והמחויבות של הנהגת ההורים, חלקם פועלים בתפקיד כבר שנים וחלקם חדשים, אשר באופן התנדבותי מקדמים את תחום החינוך והקהילה במועצה.

פותחים ליגות


 קבוצת כדורשת של דרום השרון

ביום שישי פתחנו את ליגת הכדורסל שלנו עם 6 קבוצות מישובי המועצה ועם כדורסל משובח. המשחקים משודרים בפייסבוק בשידור ישיר מאולם הספורט בתיכון ירקון. משחקי הליגה יתקיימו במהלך 3 החודשים הקרובים. מוזמנים להגיע לעודד וליהנות.

גם את ליגת הכדורשת שלנו פתחנו בחמישי בניצחון של 4 משחקים. קבוצות מכל השרון הגיעו לחגיגה גדולה של משחקי ידידות ספורטיביים באולם צופית.

 שבת תרבות


ביום שבת ארחנו שוב בהיכל התרבות את 'שבת תרבות' בהנחייתה של העיתונאית רינה מצליח. הפעם עם ח״כ צחי הנגבי, השר לשיתוף פעולה אזורי , ח״כ תמר זנדברג מהמחנה הדמוקרטי, ח"כ יבגני סובה מישראל ביתנו ועו"ד ירום הלוי עורך דינו של רומן זדורוב.

מצ״ב סרטון מהארוע