(26/05/2017)

בשבוע שעבר ביקרה במועצה משלחת מהעיר נויווויד שבגרמניה‮, לציון 03 שנה לכינון מערכת היחסים שבין העיר נויוויד  לדרום השרון‮.

בראש המשלחת, שמנתה 7 חברים, עמד ניקולאוס רוט, ראש העיר נויוויד,‮ ‮ואיתו חברי מועצת העיר. במסגרת הביקור נערך כנס לציון המאורע ואף נחתם הסכם משותף.

30 שנה לכינון ברית ערים תאומות דרום השרון - נויוויד

המשלחת ביקרה בישובי המועצה‮, ‬ירקונה, כפר מל"ל, צור יצחק וצור נתן, במרכז היום שבנווה ימין ובמתקן טיהור השפכים (מט״ש) דרום השרון המזרחי ונפגשה עם תלמידים בבתי הספר ‬‮"‬ירקון‮"‬‮ ‬ו‮"‬עמיאסף‮"‬‮.

בביקורם בירושלים סיירו בסמטאות העיר העתיקה, לאחר מכן התארחו חברי המשלחת בכנסת ישראל, נפגשו עם ח״כ אייל בן ראובן. בשיאו של הסיור לירושלים התקיים ביקור מרגש במוזיאון ״יד ושם״ והנחת זר לזכר קורבנות השואה.

בטקס חתימת ההסכם המשותף לציון 30 לשנים לכינון מערכת היחסים שבין מועצת העיר נויוויד למועצת דרום השרון, ציין ראש המועצה, ד״ר מוטי דלג׳ו,  כי ביקור המשלחת הינו נדבך נוסף וחשוב בהידוק הקשר שבין שתי הרשויות : "‬לברית שביננו יש משמעות ייחודית ומיוחדת כאשר הקשר הוא בין שני העמים עם הרקע ההיסטורי ושתי רשויות מקומיות האחראיות על חינוך הנוער והקשר עם התושבים והקהילות‮. 27 ‬שנים בלבד חלפו מאז תום מלחמת העולם השניה‮. ‬בשנים האחרונות אנו רואים כיצד הימין הקיצוני באירופה מרים את ראשו ומכחישי שואה לא מהססים להטיל ספק בעצם קיומה של השואה ומדינת ישראל‮. ‬גרמניה של היום היא שונה‮. ‬היא רואה את הבטחת ביטחונה וריבונותה של מדינת ישראל ומסייעת במישור הדיפלומטי‮‮. ‬אנו רואים את הברית בין דרום השרון ונויויד גם כחלק ממאמצי שתי המדינות ליצירת שתופי הפעולה בתחומים המוניציפאליים והחברתיים ובמרכזם מפגשי חינוך ונוער אשר תורמים רבות להכרה והבנה של הזולת‮. ‬נמשיך לפעול יחדיו לחיזוק וביסוס שיתוף‮ ‬הפעולה שנוצר ביננו‮."‬

ראש העיר נוייויד, ניקולאוס רוט‮, הביע את שמחת חברי המשלחת, שלרבים מהם זה הביקור הראשון בארץ, להכיר את "האחות התאומה שלנו" ואת מדינת ישראל וציין‮ ‬כי‮ "‬אנו השותפים לברית ערים תאומות‮, ‬מחזיקים בידינו ירושה‮. ‬מתנה יקרת ערך‮, ‬שהעניקו לנו קודמינו על מנת שנטפחה לשימוש שני הצדדים‮... ‬היום אנחנו יכולים לדבר על שותפות מוצלחת בין הערים‮. ‬תפקידנו בשותפות הוא להפגיש אנשים מכל הגילאים‮, ‬כדי שיצברו הבנה אחד לשני ובכך יתרמו תרומה הכרחית לשלום בעולמנו‮...מהידע המשותף שצברנו במשך הזמן של החברות, אנו יודעים כיצד יש לערך הסובלנות והכבוד ההדדי חשיבות בקשרים. אנו מבינים את ההבדלים, לא כסיבה להסתיגות אלא להיפך. כמתנה יקרת ערך שעל כך אנו צריכים להוקיר תודה...אנו מעוניינים גם בהמשך לטפח את החברות, להזמין אחד את השני ויחדיו לעבוד למען השלום...אני מקווה שברית זו תגדל בעתיד ותשגשג ותשרת עוד הרבה אנשים צעירים ומבוגרים"״

תודות למרגני הביקור וברכות לכל מי שלקח חלק בחיזוק והעמקת הקשר בין המועצות.

מצורפים הנאומים המלאים של ראש המועצה, ד״ר מוטי דלג׳ו, וראש העיר נוייויד, ניקולאוס רוט וכן אלבום תמונות מן הביקור.

30 שנה לברית ערים תאומות נוויד - דרום השרון

30 שנה לברית ערים תאומות נוויד - דרום השרון

 

קבצים מצורפים להורדה