סמ"ר עדן אלון לוי

בת הישוב נירית, נפלה בעת מילוי תפקידה בקרב מול מחבלי חמאס בבסיס זיקים, בכ"ב בתשרי התשפ"ד, 7 באוקטובר 2023, בת 19 בנופלה.

עדן שירתה כלוחמת חילוץ והצלה ומכ"ית בבא"ח העורף בזיקים.

בתם של אשר וענבר. אחותם של רועי, נופר, שני ותמיר. בוגרת בית חינוך ירקון ותנועת הנוער 'התנועה החדשה'.

סיפור נפילתה של עדן הוא סיפור גבורה. עדן נלחמה בשבת השחורה של השבעה באוקטובר באומץ ובנחישות במחבלים שניסו לחדור לבסיס זיקים, ויחד עם הסגל שהיה לצידה בבסיס, נלחמו במחבלים עד הכדור האחרון, עד שנגמרה להם התחמושת בכלי הנשק שהיו ברשותם. עדן הקריבה את חייה באומץ וגבורה ובכך הצילה את כל הטירונים שהיו בבסיס, אזרחים נוספים שהיו באזור והסתתרו בבסיס, וגם את חברי קיבוץ זיקים, שכן בגבורתה מנעה עדן את כניסת המחבלים לבסיס ולקיבוץ. שישה אנשי סגל נהרגו במתקפה ועדן ביניהם. שישה נוספים נפצעו קשה.

עדן הייתה מ"כית כזו שכולם רצו לדבר רק איתה, גם אם לא היו פקודים ישירים שלה, כי מצד אחד הייתה בה המון עוצמה פנימית ומצד שני נפש עדינה ורגישה. היא הייתה מאוד כריזמטית, ידעה להכיל את פקודיה, להקשיב ולעזור בצורה יוצאת דופן. כולם בבסיס אהבו את עדן מאוד. עדן התחילה מיונים לטיס והחליטה בינתיים להתגייס לקרבי כמו שרצתה. ב- 29.10 הייתה אמורה לצאת גם לגיבוש לטיס וגם להתחיל קורס קצינים. היא קיבלה אישור מיוחד לצאת לשניהם.

עדן היפה הייתה חייכנית, תמיד מאירה כשרע מסביב, מרימה, מחזקת, משמחת. עדן הייתה משפחתית, אהבה לבלות בחיק משפחתה, הייתה בקשרים נהדרים עם ארבעת אחיה ואחיותיה.

עדן אהבה מאוד בע"ח, לפעמים אפילו יותר מבני אדם, כי בע"ח הם כנים ואמיתיים. היא גם אהבה מאוד ילדים.

עדן הייתה רקדנית מוכשרת בלהקת המחול הייצוגית של דרום השרון, רקדה מגיל 8 והלהקה הייתה המקום היחידי שהסכימה להיות באור הזרקורים. היא אהבה לעשות הכול בשקט וצניעות ולא להתבלט. היא אהבה לשיר, למדה פיתוח קול ואהבה גם ספורט, הייתה מדריכת כושר ואהבה מאוד אקשן. עדן אהבה מוזיקה והיה לה כישרון לשיר בשפות שונות.

קרן פלס הזמינה את ענבר אימא של עדן ואת נופר אחותה לאולפן וביצעה עבור עדן את השיר: "באת לי פתאום". את השיר בחרה ענבר, ואז התברר שעדן רקדה בלהקה דואט עם חברה קרובה לצלילי השיר, וההתרגשות הייתה כפולה.

"והעיר שקטה
והשמיים התכסו בעלטה
עד התהום
זו כמעט הייתה
שעת בין הערביים
של חיי
אבל את באת לי פתאום
באת לי פתאום"

סיפור הגבורה של סמ"ר עדן אלון לוי ז"ל, שנפלה בקרב על בסיס זיקים ב-7 באוקטובר, מתוך ראיון בגלי צה"ל FM/96.6

הגבורה של עדן: מפקדת הטירונים שהצילה עשרות חניכים ושילמה בחייה, מתוך כאן 11

עדן אלון לוי נפלה בקרב ההירואי בבסיס זיקים: "אנו נשענים על גבורתה שהצילה הרבה חיילים", מתוך מגזין לאישה

לבכות לכם: קרן פלס נפגשה עם אמה ואחותה של סמ"ר עדן אלון לוי ז"ל - ושרה לזכרה

תמונתה של סמל עדן אלון לוי זכרונה לברכה