סמל היישוב ניריתעל היישוב

נירית, ישוב כפרי קהילתי, נקרא על שם הצמח "נירית הקמה" הגדל באיזור. הישוב שוכן באחד המקומות היפים בארץ, באזור השרון, בצמוד ליער חורשים, מה שמעניק לישוב נופך פסטורלי ואווירה כפרית רגועה ונעימה. הישוב נוסד בשנת 1981 ומונה כיום 300 משפחות. 
אהבת התושבים ליישוב, לצמחיה ולטיפוח, ניכרת היטב. האופי הקהילתי של נירית מתבטא בחיי תרבות פעילים לגילאים השונים, באירועים ובקשרים קרובים בין התושבים. בישוב קיימות מסגרות לרווחת התושבים: תנועת נוער, ברכת שחייה קהילתית, בית עם המשמש לפעילות ענפה של חוגים ואירועים קהילתיים, מועדון 55+ לוותיקי הישוב, ספרייה ובית כנסת. 

למעבר לאתר היישוב נירית

לקבוצת הפייסבוק של קהילת נירית

היסטוריה

תמונה של היישוב ניריתב - 19 לינואר 1982 חברי הגרעין הראשון והמקורי של נירית, בני מושבים מהסביבה, הגיעו להגרלה של חלוקת הבתים. דודי ברק, מראשוני המתיישבים מבין 15 המשפחות הראשונות ומי שהיה המזכיר של הגרעין - מספר: "הבתים שנבנו ע''י דיור לעולה. בתים בסיסיים. קטנים. הוצבו בתוך שטחי הבר והבוץ... עדי סלס שלפה את הפתקים בהגרלה, עבור כולם. וכך נקבע, עוד באותו היום, איזה בית מיועד - לאיזו משפחה. כך היינו, שנים, על גבעה, חשופה, ללא פיתוח רק בכמה מבנים פזורים ועם הרבה תלאות. הקשיים, הבוץ, המרחק מהעיר, מבתי ספר ומכולת היו רק דבק מלכד ומאחד. היתה ביננו אחווה אמיתית. לא היו שבילים וכבישים. בכל התקופה הראשונה נאלצנו לתמרן עם גנרטורים וחיבורים מאולתרים לבתים. כבישים ודרכים נסללו רק לאחר כ - 4 שנים, כאשר נבנו הבתים של ההרחבה הראשונה שעיקר המתיישבים בה היו יוצאי מושבים וקיבוצים".

דרכי התקשרות

טל': 03-9382558  | מייל: nirit@nirit.org.il

מפה