סמל היישוב מתןעל היישוב

מתן הינו יישוב קהילתי המשתרע על פני כ- 570 דונם וממוקם צפונית לקיבוץ חורשים, הישוב הקהילתי נירית ומושב ירחיב, בגבול השרון המזרחי והשומרון. סמוכים לו היישובים הערבים - ישראלים כפר- ברא וג'לג'וליה, ובקצה היישוב עוברת חומת בטון גבוהה המפרידה בינו לבין הכפר הפלסטיני חָבְלֶה. הערים הגדולות הסמוכות למתן הן: כפר סבא, הוד השרון וראש העין. בסמוך ליישוב עובר נחל קנה שהינו נחל אכזב, ונראה שוקק רק בשנים של שיטפונות וגשמים מרובים. מתן הינו יישוב של בתים צמודי קרקע על אדמות מנהל. היישוב שייך למועצה האזורית דרום השרון ומנוהל על-ידי ועד מתנדב נבחר.

למעבר לאתר היישוב מתן

להמשך קריאה באתר וויקיפדיה

היסטוריה

החזון להקמתו של היישוב מהווה חלק מחזונו הכולל של אריאל שרון להקים את "יישובי הכוכבים", שרשרת של ישובים יהודיים על "קו התפר" או "הקו הירוק" של גבולות 1967, לצורך עיבוי ההתיישבות היהודית והתשתית ההגנתית של הקו, לאור השלכות האינתיפאדה הראשונה. במהלך שנת 1991 הוציא משרד השיכון מכרז על אדמות שהפשיר "מנהל מקרקעי ישראל". שר השיכון באותה עת, אריאל שרון, ביקש לספק מגרשים לזוגות צעירים עבור בנייה צמודת קרקע במחיר סמלי, ולאפשר להם בנייה מרוכזת באמצעות עמותות כדי להוזיל את העלויות. תחילת האכלוס שלו היתה בשנת 1995 , ונכון לינואר 2013 גרים בו כ- 800 משפחות, וסה"כ כ-4000 תושבים.
בעתיד הקרוב מתוכננת להיות ביישוב בנייה נוספת של כמה עשרות יחידות דיור.

שם היישוב וסמלו

ההשראה לשם "מתן" לקוחה מן התנ"ך, ספר משלי, יח', טז': "מתן אדם ירחיב לו". פירוש הפסוק: נתינה לאחֵר מרחיבה את לבו ואת דעתו של אדם. השם נבחר גם בשל סמיכותו של היישוב לכפר הפלסטיני ראס עַטייָה, שפירוש שמו "פסגת המתנה", וליישוב ירחיב אשר צמוד אליו.
סמל היישוב נבחר לאחר שעוצב ע"י אחד מילדי בית החינוך, שזכה בתחרות עיצוב הסמל ליישוב החדש. סיסמת היישוב, המכילה את מהותו היא: "מתן – אופי עם יופי" – שילוב בין היופי הפסטורלי של השרון-שומרון, לבין האופי – אוכלוסייה חילונית ברובה, עובדת ומשכילה, אם בכוחות הביטחון, אם בהייטק, במגזר הציבורי והפרטי ועוד; קהילה שמשקיעה רבות בעשייה למען הזולת ולמען הסביבה, ושומרת על שכנות טובה עם הכפרים בסביבה.

דרכי התקשרות

רותי מרום
טלפון: 03-9022832 שלוחה 0 
שעות מענה טלפוני:
א' - ה' 09:00-13:00
פקס: 03-9024166
דוא"ל: office@matan.muni.il

מפה