פרויקט התקשורת הקהילתית "כיוון חדש"- העיתון לאוכלוסייה המבוגרת

חברי המערכת עיתון כיוון חדש

"כיוון חדש" בדרום השרון נולד בשנת 2004.
ראשיתו בפיילוט של ג'וינט אשל, האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים לקשיש.
הניסיון להכשיר עיתונאים מתנדבים בתוך הקהילה ולהוציא לאור עיתון משלהם הצליח מאוד.
"כיוון חדש" הכשיר בקורס לעיתונות אנשים והם משמשים בסוף התהליך הלימודי במערכת של עיתון. העיתון הקהילתי "כיוון חדש" דרום השרון בחסות העמותה לחבר הוותיק ואגף הרווחה במועצה האזורית, יוצא היום לאור כשש פעמים בשנה. שוש ברקאי היא העורכת הראשית ועדנה פיינר היא רכזת הכתבים.
חברי המערכת עובדים בעיתון בהתנדבות.

האפשרות לכתוב למען האוכלוסייה המבוגרת והקהילה ולעסוק בעיתונאות אמיתית ותורמת, מעצימה את האוכלוסייה המבוגרת, מהווה אתגר גדול לעוסקים במלאכה, תורמת להדרה של האוכלוסייה, לפירוק סטיגמות, לחינוך הדורות הצעירים, וכמובן תורמת לאיכות חיים ועשייה בתוך הקהילה.
"כיוון חדש" הפך לכלי שיווקי של העמותה לחבר הוותיק והרשות המקומית ומאפשר להן נגישות רחבה יותר לאוכלוסייה, פרסום ויחסי ציבור שלהן וכמובן הקשר הבלתי אמצעי עם מקבלי השירותים.
"כיוון חדש" הפך לפה ולאוזן של הוותיקים והוא מטפל בחייהם היום יומיים בכל הרמות, וגורם לשינוי התייחסות הממסד המקומי והארצי, לבעיותיהם בשטח.
 העיתון מפרסם חדשות מקומיות וארציות בתחום הזקנה, מידע חיוני על חוקים ושינויים בחוק הנוגעים לאוכלוסייה המבוגרת, טורים מקצועיים כמו בריאות ומשפט, דיוקנאות מעניינות על אישים בקהילה, כתבות תחקיר ועוד ועוד.
היום לאחר שנים רבות כל כך, העיתון מוכר ורבים רבים בכל יישוב מצפים להופעתו.

גיליונות "כיוון חדש"

להורדת הגיליונות המופיעים מטה בתצורת pdf למחשב, לחצו על הקישור הרצוי: