היחידה למוגנות קהילתית במועצה היא גורם מוביל ומשפיע במיגור, טיפול, מניעה והתמודדות עם נגע הסמים האלכוהול והאלימות. היחידה מעלה על סדר היום את נושא המאבק באלימות, סמים ואלכוהול במטרה להגדיל את הביטחון האישי של תושבי המועצה.

היחידה למוגנות קהילתית כוללת את:
הרשות לביטחון קהילתי, מדריכי המוגנות בבתי ספר,מרכז 'הורים באחריות' ומטה הבטיחות בדרכים ​​​​​​.

הרשות לביטחון קהילתי

דואגת לליווי, ריכוז, תיאום וייזום פעילויות מניעה והסברה בתחום ההתנהגויות הסיכוניות תוך שיתופי פעולה עם כל הגורמים העוסקים בתחום.

מדריכי המוגנות בבתי הספר 

תפקידו של מדריך המוגנות הוא לשמש כמבוגר משמעותי הנמצא במרחב הבלתי פורמלי של בית הספר הוא איננו איש טיפול, אמנם, אך בכלים הלא-פורמאליים העומדים לרשותו, ביכולתו לעצור התנהגויות בלתי רצויות ולהעביר את המידע אל הגורמים המתאימים.
מדריכי מוגנות  נמצאים בבית הספר ויוצרים קשרים בינאישיים עם התלמידים. במסגרת הקשר האישי שנוצר במהלך מפגשים עם התלמידים, הם מקפידים  לשדר לתלמידים כי אם הם חווים מצוקה הם מוזמנים לפנות אליהם לבקשת עזרה. בנוסף מובילים מדריכי המוגנות בבתי הספר פעילויות למניעת אלימות כגון: מנהיגות מגשרת חברשת ועוד..

כיום יש מדריכי מוגנות בבתי הספר: ירקון, עמי אסף, צופית, כצנלסון, אהרונוביץ, מתן , יחדיו, יצחק נבון וצור יצחק. 

שירי פוקס רוזן
מנהלת המחלקה לילד ונוער בסיכון
03-9000682

פקס: 03-9000536

מטה הבטיחות בדרכים

מרכז את פעילויות המניעה וההסברה ברשות בתחום הבטיחות בדרכים: הרצאות לתלמידים בבתי הספר, סדנאות מעשיות, הדרכות לנהגי המועצה, הרצאות להורים ועוד.

מרכז 'הורים באחריות'

מוביל את תחום הדרכה והכשרת הורים בתחומים השונים.

למידע נוסף על הרצאות / סדנאות והדרכות להורים:

מוטי שקד
מנהל היחידה למוגנות קהילתית
03-9000646

פקס: 03-9000536