(בסרטון: "ברוכים הבאים למשפחת גני הילדים של דרום השרון", הצצה לעולם הילדים הצעירים בגני המועצה ומידע על מאפייני המסגרת החינוכית בגנים).

גילאי לידה – 6 שנים

חזון המחלקה: לתת לכל ילד בגיל הרך מסגרת חינוכית איכותית ומקצועית, לתת להורים כלים להורות מיטבית וליצור קהילה שותפה בגידול הילדים.

מטרת על: מתן שירות מיטבי למסגרות החינוכיות השונות ביישובים בעלי מאפיינים שונים ויצירת רצף התפתחותי מלידה – 6 שנים.

נתונים מספריים:
בשנה"ל תשפ"ב יתחנכו 2199 ילדים בגילאי 3 ח' – 6 שנים, ב- 4 מעונות יום, 73 גנים (ממלכתי, ממלכתי-דתי וחינוך מיוחד) ו-6 גנים מוכש"ר.

אודות

שנות הינקות והילדות המוקדמת הינן השנים הקריטיות בהתפתחות הילד ומתקיימות בהן תהליכי צמיחה, למידה והתפתחות משמעותיים.
זיהוי ואיתור מוקדם ומתן מענים לצרכי הגיל הצעיר מהווים תשתית בסיסית המאפשרת לתת לכל ילד וילדה את האפשרות לגדול ולהתפתח בצורה מיטבית, לעבור דרך מסגרות החינוך השונות ובעתיד הרחוק אף להיות חלק פעיל ובלתי נפרד מקהילת דרום השרון.

אנו בדרום השרון מקדמים, משקיעים ומפתחים את תחום לידה – 3 ושמחים שגם משרד החינוך הרחיב את האחריות על הגיל הרך. יחד נמשיך ליצור את הרצף ההתפתחותי המתבקש.
נמשיך לדייק לפי הצרכים ולתת מענים מותאמים מעבר למסגרות 3 – 6, לבצע איתור וזיהוי מוקדם של ילדים עם צרכים מיוחדים ולתת מענה בהתאם, ללוות את מנהלות המסגרות וצוותי החינוך וליצור שפה משותפת דרום שרונית המבוססת על נוסחת העבודה של אגף החינוך לאורך כל תקופת הגיל הרך ועד להפיכתו לבוגר בחברה.

אנו ממשיכים ביישום התכנית האסטרטגית של מערכת החינוך המועצתית ולפתח את תחום הגיל הרך. בחודשי הקיץ ביצענו שדרוג של 11 גנים המצטרפים ל-22 הגנים ששודרגו אשתקד. הגנים הותאמו למאפייני הגן העתידי תוך התאמה לייחודיות המבוססת תשוקה של צוותי החינוך בשילוב ראייה קהילתית לצרכים הייחודים שלה. בתהליך לקחו חלק צוותי החינוך של הגן, צוותי הדרכה ופיקוח של משרד החינוך, נציגי אגף החינוך, אדריכלים ונציגי החכ"ל.
אנו נמשיך לקדם תכניות ייחודיות כמו למידה חוץ גנית, גני יער, שיתוף פעולה עם החווה החקלאית ועוד.

אנו מאחלות כי שנת הלימודים הבאה תהיה מלאה בפעילויות, חוויות, העשרה, למידה והעצמה.

הצוות שלנו במחלקת חינוך לגיל הרך:

גיתית גזית
מנהלת מחלקת חינוך לגיל הרך
03-9000667
מיכל לוי לנקרי
ס' מנהלת מחלקת חינוך לגיל הרך
03-9000535
מעין עתיר
מזכירת מח' חינוך לגיל הרך
03-9000532
לירן גבאי
אחראית תחום הגיל הרך לידה – 3
03-9000597