(29/03/2019)

השבוע ביקרה במועצה משלחת מהעיר נויווויד שבגרמניה‮, בראשות ברנארד זופ, ראש מעגל הידידים גרמניה-ישראל בנויוויד.

ביקור משלחת מהעיר נויווויד שבגרמניה

חברי המשלחת סיימו בדרום השרון ביקור בן שבוע בישראל, לאחר שביקרו בחיפה, בירושלים ובבית לחם.

אתמול הם ביקרו בבית הספר העל יסודי עמי אסף ואף שוחחו עם תלמידי המשלחת היוצאים לגרמניה בשבוע הבא, התארחו בקיבוץ אייל, למדו על ההיסטוריה של הקיבוץ וביקרו בגן הילדים שהיה בעבר בית הילדים הראשון באייל. ביקרו בישוב צור יצחק וערכו תצפית על הישובים השכנים טירה וטייבה והמשיכו לצור נתן לתצפית יפייפיה על אזור השרון.
לאחר מכן ערכו סיור באתר נפילת הטיל במושב משמרת, ולקינוח ביקרו במושב גני עם שם פגשו את האגרונום הצעיר אורי וייס שלימד אותם על מינים וגידולים מיוחדים אצלו בחווה, ואף יצאו לקטיף עגבניות שרי.

מר זופ, העומד בראש מעגל הידידים מנויוויד‮, ‬הביע את שמחת חברי המשלחת‮, ‬שלחלקם זה הביקור הראשון בארץ‮, ‬להכיר את‮ "‬האחות התאומה שלנו‮" ‬ואת מדינת ישראל‮. ‬זופ ציין‮ כי‮ "אנו השותפים לברית ערים תאומות‮, ‬מחזיקים בידינו ירושה‮ ‬שהעניקו לנו קודמינו על מנת שנטפחה, ‬תפקידנו להפגיש אנשים ‬כדי שיצברו הבנה אחד לשני ובכך יתרמו להשגת שלום בעולמנו‮‮. ‬אנו מבינים את ההבדלים‮, ‬לא כסיבה להסתיגות אלא להיפך‮, כמתנה יקרת ערך‮. אנו מעוניינים גם להמשיך לטפח את החברות‮, ‬להזמין אחד את השני ויחדיו לעבוד למען השלום‮״.

אושרת גני גונן, ראש המועצה האזורית דרום השרון: ״הביקור הינו נדבך נוסף וחשוב בהידוק הקשר ביננו. לברית החשובה יש משמעות רבה בקשר של מדינת ישראל עם גרמניה. כבת להורים ניצולי שואה, הרואה שליחות בנשיאת הנס של מורשת דור השואה, ישנה חשיבות רבה בטיפוח הקשרים ובהרחבת מעגלי שיתוף הפעולה ביננו במגוון תחומים; חברתיים, תרבותיים ‮וחינוכיים, אשר תורמים רבות להכרה והבנה של הזולת‮ וליצירת חברה טובה יותר״.

ביקור משלחת מהעיר נויויד

לפוסט בפייסבוק המועצה