דלג לתוכן העמוד

ביקור משלחת אמנדינגן בארץ (אפריל 2013)

ביקור משלחת אמנדינגן בארץביום חמישי 4.4.13 נחתה בישראל משלחת מהעיר התאומה אמנדינגן שבגרמניה לביקור בארץ.

החל משנת 1998 מקיימות מועצה אזורית דרום השרון ומועצה אזורית אמנדינגן שבמחוז באדן ויטנברג שבגרמניה ברית ערים תאומות.

עם השנים התחזק הקשר בין שתי הרשויות והניב, בין היתר, ביקורים הדדיים  וחברויות רבות של בני נוער ובעלי תפקידים רשמיים. 
 
המשלחת בראשות ראש מועצת אמנדינגן, הנו הורט, בהשתתפות ראשי מועצת אמדינגן בעבר - קארל היינץ בק, והרמן ג'אגר, ראשי מחלקות, נציגי מפלגות ומנהלי מוסדות חינוך,  התקבלה בנתב"ג ע"י ראש המועצה, ד"ר מוטי דלגו.

לאחר סיור בקיבוץ בניר אליהו שכלל תצפית על קו התפר וגדר ההפרדה וסיור בישובים צור יצחק, צור נתן ובקרית המועצה, נערכה קבלת פנים למשלחת הגרמנית בנוכחות מנהלי מחלקות המועצה וחברי המליאה.

בדברי הברכה, ציין ראש המועצה, ד"ר מוטי דלג'ו, כי מעבר לרצון המשותף לקרב ולחבר בין תרבויות וליצור שיתופי פעולה לרווחת הצדדים, לבריתות שבין ערים בישראל ובגרמניה יש משמעות נוספת ייחודית  ובמיוחד כאשר הקשר הוא בין שתי רשויות מקומיות.

והוסיף כי אסור לזלזל ואין להמעיט בערכם של הקולות הנשמעים כיום  מטהרן בדבר הצורך בהשמדת ישראל. ההיסטוריה מלמדת כי מדיניות של התרפסות וכניעה, של התעלמות והשלמה מובילה בסופו של דבר לשואה ולאסונות.

ד"ר דלג'ו הוסיף כי ניתן וצריך להרחיב את שיתוף הפעולה בין גרמניה וישראל לתחומים נוספים. וכי הבסיס לקשר הוא הרצון המשותף לקשר בין בני נוער מדרום השרון לבין בני נוער מגרמניה וכן בין ההנהגות של שתי הרשויות, על מנת לעודד דיאלוג משותף, להכיר אחד את השני ובדרך זו להתמודד עם הסוגיה הטעונה והרגישה של זיכרון השואה.

ראש המועצה הבטיח כי המועצה תמשיך לפעול יחדיו לחיזוק וביסוס שיתוף הפעולה שנוצר  והודה לראש העיר מר הנו הורט, להלמוט רייבולד ולדר' וולקר ווצקה על ההתמדה בקיום הקשר.

בתום הביקור במועצה התארחה המשלחת ברשות הפלסטינית.

בדברי ברכתו אמר ראש מועצת אמנדינגן כי הוא רואה חשיבות רבה בקשר עם ישראל בכלל והמועצה האזורית דרום השרון בפרט וכי יש להמשיך לבסס ולהעמיק את הקשרים המשותפים שבין הרשויות.

ביקור משלחת אמנדינגן בארץ