על היישוב

מושב אלישמע הוא מושב עובדים בשרון הדרומי הינו חלק מהמועצה האזורית דרום השרון, ממוקם בקרבת הוד השרון וכפר סבא.
מושב אלישמע מיישם הלכה למעשה חיים קהילתיים משותפים, חילוניים ודתיים. המושב הוקם בשנת 1951 ומונה כיום כ 1,200 נפש ב 290 בתי אב. במקום פועלת מערכת חוגים המשרתת את ילדי המושב וילדי הסביבה.
תשומת לב מיוחדת ניתנת לקבוצת הגיל השלישי, מייסדי המושב אשר זוכים להערכה רבה על פועלם בהקמת הישוב.
באלישמע נופים ירוקים, שקט, שלווה ופרטיות מחד וקרבה למרכזים עירוניים וצמתים בינעירוניים ראשיים מאידך.

למעבר לאתר היישוב אלישמע

דרכי התקשרות

ועד מקומי אלישמע

ברכה, מזכירה
טלפון: 09-7602794
פקס: 09-7444697
דואר אלקטרוני: elishema@zahav.net.il

ועד אגודה אלישמע

כנרת, מזכירה
טלפון: 09-7489184
פקס: 09-8351794

היסטוריה

המושב אלישמע ממוקם בין הערים פתח תקווה לכפר סבא, מזרחית להוד השרון.
המושב הוקם בשנת 1951 על ידי קבוצת עולים מלוב ונקרא בתחילה מזרח ירקונה, ומיד לאחר מכן ניתן לו על ידי הסוכנות היהודית השם אלישמע על שם אלישמע בן עמיהוד נשיא שבט אפרים.
מושב אלישמע משתרע על פני שטח של כ 2,300 דונם והוא מונה כיום כ- 1,200 נפש. ענפי המשק העיקריים באלישמע הם גידולי תבואה, ירקות, הדרים, פרחים לול ורפת.
הגרעין הראשון של התושבים מנה 75 משפחות אשר עלו ארצה מלוב בשנת 1949, שוכנו במעברות בישוב בית-ליד ואח"כ בכפר-סבא הערבית, עד לעליה על הקרקע שבה עומד כיום הישוב. 
בשנים הראשונות התגוררו התושבים בפחונים ללא חשמל ומים, ללא כבישים ובוץ מסביב. בחורף של שנת 1953 הוצף הישוב מהגשמים העזים הוואדי (נחל קנה) עלה על גדותיו והמושב נותק למספר ימים. 
עם הקמת הישוב התפרנסו התושבים ממשק חי וחקלאות שרובה גידולי שדה וכותנה. הפרדסים המשותפים הקיפו את המושב והפכו לחלק בלתי ניפרד מהנוף המקומי שמאפיין את השרון כולו.
עם השנים קם דור חדש של בנים ממשיכים אשר הקימו את ביתם בנחלות ההורים.
ביוזמה מבורכת, ותוך דבקות עיקשת במטרה, של דור המייסדים, נסללו כבישים בישוב, הוצבו עמודי תאורה ונשתלו שדרות עצים לאורך הכביש המרכזי.

מפה