שני, 29 מאי 2017 15:08

מתמודדים עם תופעת "הבית הריק" - איך להגן על בני הנוער בפני סיכוני אלכוהול וסמים

תופעת "הבית הריק", במסגרתה מתירים המבוגרים לבני הנוער לחגוג במסיבות בבתי המגורים בזמן ששאר דיירי הבית אינם נוכחים, החלה להיות  שכיחה ומקובלת בשכבות רבות של החברה.

תופעה זו, על אף שיש בה לקיחת אחריות מצד בני הנוער על מעשיהם, אף מביאה, לעיתים, לתופעות שליליות המסכנות את בני הנוער הנוכחים במסיבות אלו.

לדברי ענת טוויטה, מנהלת היחידה למניעת התנהגויות סיכוניות במ.א. דרום השרון, אנו עדים למסיבות אלכוהול בבתים מארחים ללא השגחת מבוגרים עם כמויות גדולות של בני נוער ללא פרופורציה לבית המארח. צפיפות זו  בשילוב אלכוהול גורמים לעתים לעימותים אלימים ותגרות.

אחת הבעיות הקשות הנלוות לתופעה היא עשרות בני נוער שיכורים שחלקם אף מפונים לבתי החולים.

לצערנו, גם ביישובי המועצה אנו עדים לא מעט לאירועים מעין אלו. בחודשים האחרונים אירעו בבתים פרטיים לא מעט מסיבות לבני נוער מגילאי 14- 18 מלוות באלכוהול בכמויות גדולות מאד. במרבית המקרים עם סיום המסיבה נמצאו בני נוער שרועים ברחובות כשהם תחת השפעת אלכוהול/סמים, ובמקרים מסוימים אף פונו בני נוער לבית החולים.

מול תופעה זו, לדברי ענת טוויטה, על ההורים לנקוט עמדה אסרטיבית וחד משמעית.

יdrunk young woman resting head on bar counter דוע כי נוכחות מבוגר במסיבה יפחית משמעותית את הסיכון לאירועים אלימים וייתן מענה בזמן אמת לכל פציעה, תגרה או אירוע חריג. באין אופציה כזו ואם בכל זאת השארתם בית ריק דאגו לדבר קודם לכן עם ילדכם על ההשלכות והסכנות שבשתיית אלכוהול, דאגו שלא יישאר אלכוהול זמין בבית וזכרו שחלילה, כל נזק גופני שיקרה לנער/ה  אחר/ת הוא באחריותכם כבעלי הבית! קחו זאת בחשבון.

אנו קוראים לכם ההורים להצטרף ל'אמנת המסיבות הבטוחות' –  לפיה כל הורה מתחייב שאצלו בבית לא תתקיים מסיבה לבני הנוער ללא השגחה.

כולנו לוקחים אחריות! מהיום המסיבות בדרום השרון יהיו בטוחות!

ביטחון הילדים ובריאותם נמצאים בידנו!

לפרטים נוספים הנכם מוזמנים לפנות ליחידה למניעת התנהגויות סיכוניות במועצה

 בטל 03-9000646  ובפייסבוק: "הורים בדרום השרון"

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר