חמישי, 17 נובמבר 2016 15:28

חודש המוגנות המועצתי (חודש מניעת אלימות)

חודש המוגנות המועצתי (חודש מניעת אלימות) חודש המוגנות המועצתי (חודש מניעת אלימות)

 

השבוע, בהמשך ליום הציון לרצח יצחק רבין שהתקיים ביום ראשון, מציינת תכנית עיר ללא אלימות במועצה את חודש המוגנות המועצתי (חודש מניעת אלימות).

במסגרת הפעילות החליטו מדריכי המוגנות של המועצה, בהובלתה של שירי - מנחת המנחים, להתמקד השנה בנושא- "מוגנות ואקלים מיטבי"- מה המשמעות שלהם, כיצד אני יכול לייצר תחושת ביטחון ולהשרות אווירה נעימה ומקבלת בבית הספר.

בסמגרת הפעילות :

  1. התלמידים יעברו מערכי שיעור בנושא: איך ליישם תחושת המוגנות- עזרה לחבר, אי עמידה מהצד בעת אירוע אלים, ערבות הדדית ועוד.
    בבתי הספר היסודיים  תצא לפועל תכנית החיזוקים המעודדת את העשייה החברתית בהקשר זה ואחת לחודש תיבחר כיתה או תלמיד שהצטיינו בתחום זה.
  2. במהלך החודש תלמידי בית הספר יכירו את הנציגים בקבוצות "מנהיגות מגשרת" ו"חברשת", ילמדו להכיר את פועלם ואת דרכי הפעולה של קבוצות אלו.
  3. מנחים מקצועיים מטעם עמותת מצמיחים יעבירו לכיתות נבחרות הסובלות מבעיית החרם החברתי סדנאות בנושא. התלמידים יעברו יום שלם וידונו ביצירת אקלים מיטבי ומצמיח ומניעת חרם חברתי.
  4. ב-29.11 יתקיים מפגש ראשון של קבוצת ה"חברשת" המועצתית באולם הכנסים במועצה. איילת עזר, רכזת תחום אינטרנט בטוח מטעם משרד החינוך ושירי יעבירו את הפעילות ליום זה.
  5. בבית חינוך ירקון יקיימו הפסקה וחדר נושא תחת הכותרת "מניעת אלימות והגברת תחושת המוגנות".
  6. בביה"ס עמי אסף מועצת התלמידים תקיים אירוע מכירת עוגות ומאפים שכל הכנסותיו קודש למעון לנשים מוכות.

דיווחים מהפעילויות יופיעו באתר ובדף הפייסבוק של המועצה.

חודש המוגנות

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר