חמישי, 25 פברואר 2016 09:59

שבוע הדיבור החדש במועצה אזורית דרום השרון

בשבוע האחרון, בין התאריכים  14/02 ל- 21/02, התקיים במועצה  אזורית דרום השרון שבוע ״הדיבור החדש״ -  לקידום מחלוקת בונה.

"שבוע הדיבור החדש- קידום מחלוקת בונה", מתקיים מזה מספר שנים ברשויות מקומיות שונות.

השנה ציינו גם אצלנו במועצה את שבוע הדיבור החדש ובמהלכו עסקנו בנושא דיאלוג ותרבות השיח. ביחד יצרנו לכידות מועצתית הכוללת את כל אוכלוסיית היעד מילדי הגן עד קשישים ובכך הועבר  מסר של סובלנות ,דיבור חדש ,הפחתת אלימות ויישוב סכסוכים בהסכמה.

המיזם התקיים בשיתוף פעולה של מרכז הגישור במחלקה לשירותים חברתיים במועצה ותכנית עיר ללא אלימות באגף החינוך הנוער והספורט.

במסגרת שבוע הדיבור החדש התקיימה   הרצאה לוועדי ישובים מזכירויות ובעלי תפקיד -בנושא תמורות ומחלוקות במגזר הכפרי-היכן טמונה הזדמנות להידברות על ידי המרצה  פרופסור מיכאל סופר ראש החוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת בר אילן.

בנוסף, התקיימה  סדנה שיחה טעונה לרכזי ונאמני נוער ביישובים. בסדנה דנו בשאלה כיצד מתמודדים עם שיח טעון. הסדנה הועברה על ידי רן ערן מגשר בכיר במרכז הגישור.

הרצאה נוספת שניתנה בפני האזרחים הותקים במועדני החבר הותיק במועצה עסקה  בנושא תקשורת בין דורית.

ולסיום השבוע התקיימה הרצאתה של אנאבלה בנושא "הידברות במשפחה". ההרצאה  עסקה בטעויות נפוצים, תיקונים הכרחיים  ולימדה את הורי הילדים איך לפעול לאווירה משפחתית מקדמת, מכבדת ובעיקר מעצימה את הילדים. ההרצאה התקיימה במועדון המכבסה בקיבוץ אייל.

לסיכום,  במהלך כל השבוע עסקנו בהידברות בכל הגילאים ובכל התחומים.  התכנים השונים לימדו את הנוכחים , סגנון של דיבור חדש , דיבור מגשר ומאפשר.

מצפים כבר לשנה הבאה.

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר