בית ספר "מעבר אפק"

גלי אנגלשטיין

מנהלת בית הספר "מעבר אפק"

טל:03-9385356-7 פקס: 03-9385360 ramagolan@walla.coml

אתר: https://sites.google.com/site/mafekschool/home

מעבר אפק

בית הספר "מעבר אפק" היה לבית הספר הראשון שאיחד קיבוצים מתנועות שונות. בשנים האחרונות נוצר צורך מהותי בגיבוש דרכי העבודה של בית הספר, תוך שמירה על תפיסת העולם החינוכית כפי שבאה לידי ביטוי בעת הקמת בית הספר - והתאמתה לשינויים בעולם החינוך. בית הספר מאופיין באקלים חינוכי השם דגש על מתן מענה לשונות ועל שמירה על מערכת ארגונית פורמאלית באווירה בלתי פורמאלית. בית הספר שומר על זהותו כבית ספר קיבוצי והוא שוקד על העת על המשכיות לצד התחדשות, תוך בירור מתמיד של מאפייניו ובמה בא לידי ביטוי ייחודו. לצוות בית הספר חשוב להתקדם כל העת על פי הגישות החינוכיות ודרכי ההוראה החדשים ויחד איתם לשמור על ערכי החינוך הקיבוצי והווייתו. כן שואף בית הספר לממש חזונו ביצירת מציאות בית ספרית בה המבוגרים חברי הצוות הם האחראים הבלעדיים כלפי ההוויה הבית ספרית, כך שתלמידי בית הספר יצמחו להיות מבוגרים אחראים היוצרים את מציאות חייהם. התחום הלימודי והחברתי מונהג בדרך של דיאלוג עם התלמידים ברמה האישית והקבוצתית, אחריות המורים היא על התהליך תוך שיתוף התלמידים, בהתאם ליכולתם, בלקיחת חלק מעשי בביצוע. המורים, מהווים דוגמא לתלמידים, בדרך בה הם פועלים.  

{readmore:להמשך}

פירוט ותמונות של פעילויות שבוע החינוך בבית ספר אזורי קיבוצי מעבר אפק
בבית הספר ״מעבר אפק״ לומדים השנה 326 תלמידים. בית הספר מעבר אפק נבחר להצטרף לתכנית "בתי ספר מובילי פדגוגיה איכותית". התפיסה הרעיונית העומדת בבסיס התכנית היא ליווי בתי"ס מצויינים והנגשת תשתיות פדגוגיות וארגוניות ע"י מטה ומחוז להתפתחות בית ספרית ולשיתוף בידע בין בתי ספר. כמו כן, ישולבו בתכנית הלימודים שיעורי העשרה מותאמים דוגמת תכנית "רובולנד", תכנית "דיבייט" העוסקת במיומנויות בין אישיות, תכנית מולטימדיה והעשרה מוסיקלית ותנועתית.
כמיטב המסורת במעבר אפק, גם השנה התכנסו בבוקר שישי (8/4/16 ) לחגוג את האביב. ברחבי בית הספר התפזרו נגנים שחלקם היו תלמידים וחלקם הורים ואורחים.
עמוד 1 מתוך 2

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר