שני, 12 אוגוסט 2013 15:30

סיכום ערב ההשקה לעמותת :אחים" שהתקיים במועצת דרום השרון במוצאי שבת 20/10/2012

ערב השקת עמותת אחיםבמוצאי שבת, ה- 20/10/2012 התקיים בהיכל התרבות במועצת דרום השרון ערב השקה של עמותת "אחים".

עמותת "אחים" הוקמה ביוזמתו של ראש המועצה, ד"ר מוטי דלג'ו, במטרה לתת מענה נוסף לזקקים במועצה שלנו - דרום השרון.

לצד שירותי הרווחה הניתנים לתושבי המועצה במסירות רבה, מעניקה העמותה סיוע משלים לאותן משפחות או בודדים שנקלעו למצוקה. באמצעות תרומות כספיות ובעיקר בזכות רוח ההתנדבות הצלחנו להקים קו חלוקת ארוחות חמות בימי שישי, גיוס מתנדבים לצביעת בתים, הקמת מחסן בגדים יד שני, ייעוץ פיננסי למשפחות במצוקה ועוד.

ערב ההשקה של העמות נפתח בדבריה של יהודית טל מנהלת האגף לשירותים חברתיים  במועצה. יהודית הדגישה כי גם בדרום השרון יש לא מעט אנשים שמתקשים לספק להם ולמשפחותיהם צרכים חיוניים, ועל כן ברכה על יוזמת המועצה להוביל הקמה של עמותה, "עמותת אחים", שתעמוד לצד שירותי הרווחה ותסייע ככל האפשר להקל על משפחות, ולקדם אותם, מעבר לסיוע הניתן ע"י מחלקת הרווחה. והדגישה כי "כמי שמנהלת את מחלקת הרווחה במועצה מעל לעשרים שנה, חשוב לי להדגיש כי האחריות לסיוע לחלשים מוטלת על המדינה, באמצעות הרשויות המקומיות, אך קיים פער מתמיד בין הכלים העומדים לרשותנו לבין הצרכים בשטח, להם אני נחשפת בעבודה היומיומית...וכי יהודית טלבשילוב ידיים של כולנו ניתן יהיה לסייע לזקוקים לכך, אנו רוצים לאפשר לתושבים לא רק "לצוף" אלא להרים ראש גבוה מעל פני המים ולנווט את ספינת החיים בבטחה."

 להמשך דבריה של יהודית טל

רונית גטניו, מנהלת העמותה ציינה בדבריה כי  לא מעט אנשים מופתעים בראותם את הקושי, המצוקה הכלכלית. היו שחשבו כי ה"עוני" שייך כך נדמה לאזורים אחרים..רחוקים. בטח לא כאן, בטח שלא אצלנו. נכון, קיימת התפלגות גאוגרפית, מספר העניים במרכז הארץ קטן משמעותית בהשוואה לצפון ולדרום ועדיין, אין יישוב מועצה או רשות "סטריליים".

במדינת ישראל 2012 מספר המשפחות העניות מגיע לכחצי רונית גטניו בערב השקת עמותת אחיםמליון, מתוכן, 850,000 ילדים. ילדים עניים!

רונית ציינה כי "המילה "אחי" הפכה מזמן למילה שימושית בשפה העברית. אני מזמינה אתכם לקחת פעילות,לתרום כסף או זמן ולהיות אחים למען אחים."

להמשך דבריה של רונית גטניו

סיים את הדברים, ד"ר מוטי דלג', ראש המועצה האזורית דרום השרון כשציין כי

מדינת ישראל איננה עוד מדינת רווחה כפי שהייתה בעבר . הסיוע הניתן כיום לנזקקים, ניתן במשורה ובעוד הצרכים מוטי דלג'והולכים וגדלים, הסיוע מהווה קילוח דק, וכאן יכול המגזר השלישי לסייע.

לצד הסיוע של גופי הסיוע השונים- משרד הרווחה, הביטוח הלאומי והרשויות, הוקמו בשנים האחרונות עמותות רבות שנועדו למלא חלק מהחסר והפער שנוצר עם הקריסה של מדינת הרווחה ומדיניות הרווחה... וסיים בדברים הבאים:

"אנו במועצה עושים רבות כדי לצמצם ולהקטין את שיעורם של החלשים והנזקקים במיוחד בפעולות מניעה, באמצעות החינוך, פעולות הנוער ושאר מערכות המועצה.

מכל המיזמים שעושה המועצה, זהו הפרויקט המרגש ביותר, המעורר השראה ותקווה. זהו פרויקט הכורך יחדיו את אילו שיכולים לתרום ומעוניינים בכך עם אלו הזקוקים לכך".

להמשך דבריו של מוטי דלג'ו

בסיום ערב ההשקה הופיע הזמר מיקי גבריאלוב עם להקתו

המערכת מודה לכל מי שעזר בהפקת הארוע והוצאתו לפועל.

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר