תמי פרבר

מנהלת האגף לשירותים חברתיים

טל: 03-9000580/78 פקס: 03-9000590  tamif@dsharon.org.il

תחום פרט ומשפחההטיפול במשפחה מהווה את עיקר הטיפול של המחלקה מתוך תפיסה מקצועית שהתא המשפחתי הוא המקור הטבעי להתפתחות של בני המשפחה והיעד העיקרי אליו צריך להיות מכוון הסיוע הרגשי והחומרי.

הטיפול במשפחה נעשה ע“י עובד סוציאלי (להלן : ״עו״ס״) במטרה לשפר את התפקוד האישי המשפחתי והחברתי מתוך ראייה מערכתית, תיווך והפנייה לגורמי סיוע בקהילה או מחוצה לה, תוך בניית תוכנית טיפול ייחודית לכל משפחה ובשתוף מלא של המשפחה.

למי פונים? לעו“ס הישוב.

שירותים ייחודיים למשפחה: עו“ס המשפחה (עו“ס הישוב) מטפל ומסייע למשפחה להתמודד עם מצבי המשבר במשפחה ו/או לסייע לשיקום המשפחה ולהחזרתה לתפקוד נורמטיבי.

התערבות העו“ס נעשית ישירות מול המשפחה, אך מערבת גם סיוע של גורמי קהילה אחרים על פי הסכמת המשפחה, תוך שמירת סודיות מקצועית. עו“ס המשפחה הוא הגורם העיקרי והנמצא בקשר שוטף עם המשפחה.

למידע נוסף על תחום פרט ומשפחה (בקובץ pdf)

אנחנו חיים בתקופה של אי ודאות, מעברים מהירים ושינויים דמוגרפיים. אך עדין, רובנו נמצאים בזוגיות והמשפחה היא מקור התמיכה העיקרי שלנו. התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי, הנותנת שירותים לכלל תושבי המועצה, מרחיבה שרותיה לגיל הביניים ולגיל השלישי. המהפכה הדמוגרפית המתבטאת בעלייה דרמתית בתוחלת החיים, מביאה יותר ויותר לפניות של מטופלים שחצו את גילאי הששים ומחפשים משמעות בתחום הזוגיות, המשפחה והקריירה. אי הבנות שהתחילו בזוגיות בגיל צעיר,הולכות ומתעצמות בגיל השלישי, אנשים לעיתים מוצאים עצמם בודדים בזוגיותם ובמשפחתם, התקשורת הופכת להיות יותר קשה-ובני הזוג לומדים לחיות באותו בית אבל חיים כמו שותפים לדירה רגשות של תסכול, מירמור וכעס מציפים את היומיום. לעיתים אף…
הטיפול הזוגי מתבסס על ההכרה בחשיבות הקשר הזוגי ואיכותו לחיינו והאופן בו הוא משפיע ומושפע במצבים של משבר ,קושי ומצוקה. בטיפול בני הזוג מבינים את האופן בו התנהלו מערכות יחסיהם המוקדמות של כל אחד מהם , וכיצד הן משפיעות ומעצבות את הקשר הזוגי שלהם. הם לומדים יכולות הקשבה ותקשורת טובות יותר המאפשרות התמודדות עם הקשיים הפוגעים באיכות הקשר הזוגי.

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר