שלישי, 01 מאי 2018 10:21

תמונה מפרויקט "מצלמים דו-קיום" זכתה בתחרות הארצית לצילומים סביבתיים

התמונה "Junk food" של עמית רוטשס שנעשתה במסגרת פרוייקט  "מצלמים דו קיום" זכתה במקום השני בתחרות הארצית לצילומים סביבתיים !

פרוייקט  "מצלמים דו קיום" הינו פרויקט שבמסגרתו  נפגשים תלמידי כיתות י' מבתי הספר תיכון למדעים "טומשין" טירה  ותיכון "ירקון"  לפרויקט צילומים משותף.

הפרוייקט בהובלת  "היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון" ובשיתוף אגף החינוך ומחלקת הקיימות מועצה מתקיים זו השנה הרביעית ברציפות.

במסגרת הפרוייקט סיירו התלמידים, חקרו וצילמו את השפעתו של האדם על הסביבה הטבעית, המשותפת לכולנו. משום שהצילום אינו דורש שפה משותפת נמצא כי שיתוף הפעולה פשוט, אפשרי ומהנה.

התמונה ה "Junk food" של עמית רוטשס מכיתה יא מבית החינוך ירקון  צולמה בהר פסולת באתר כ.ח בטייבה הסמוך לנחל אלכסנדר- אתר פסולת בניין שעובר שיקום סביבתי בימים אלו.

באתר ראו התלמידים  את השפעתו השלילית של האדם על הטבע, שבאה לידי ביטוי בבזבוז משאבים ויצירת הר זבל  וכן את השפעתו החיובית של האדם שהתבטאה באפשרות לתקן ולשקם.

על התמונה כתב עמית את הדברים הבאים: "הזבל לשלנו פוגע בבעלי החיים שאוכלים אותו והזיהום מזיק לסביבה" ובאנגלית  "Someone should tell them to stop eating all that JUNK food".

התמונה של עמית תייצג את הפרויקט בתחרות כתבי סביבה הבין לאומית.

אנו במועצה מקווים כי שבזכות הפרויקט תעלה המודעות לזבל שאנו מייצרים ולהשפעתו על הטבע ועל איכות חיינו ולא פחות לחשיבות שיתוף הפעולה עם שכננו.

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר