שלישי, 18 אפריל 2017 14:18

הערכות מ.א. דרום השרון לטיפול במזיקים לקראת הקיץ

הערכות מ.א. דרום השרון לטיפול במזיקים לקראת הקיץ הערכות מ.א. דרום השרון לטיפול במזיקים לקראת הקיץ

ביום רביעי, 29/03/2018, התקיים בדרום השרון מפגש פורום הלחימה במזיקים ע״ש אברהם רז.
במסגרת הפורום התכנסו בעלי תפקידים ממ.א. דרום השרון ומרשויות סמוכות במטרה לבחון את המטרדים הנגרמים לתושבי האזור ממזיקים וכיצד ניתן לשתף פעולה בין הרשויות במטרה למנוע או לפחות לצמצם משמעותית את המטרדים הללו.

בראשית הפגישה התריע מנכ״ל מ.א. דרום השרון, שי אברהמי, על מפגעי היתושים הקשים מהם סובלים התושבים. לדבריו התלונות הולכות ומתגברות בשנים האחרונות ודרוש שיתוף פעולה אזורי כדי להילחם במפגעים אלו.

מט״שמנהל מחלקת תברואה ואיכות הסביבה במ.א. דרום השרון, יורם פלג, סקר את המפגעים התברואתיים מהם סובלים תושבי האזור: שפני סלע במתן, מים באיכות לא טובה הזורמים מהמט״ש, תקלות רבות בפינוי הביוב ברשות הפלסטינית, בעית קו הביוב ליד מחנה סירקין, בעיה בבריכת רמת הכובש והזרמת השפכים של טירה, טייבה ורשויות נוספות לתשתית הביוב של דרום השרון. כל אלו גורמים, למצער, למסקנה שגם השנה מפגע היתושים צפוי להיות קשה. עוד עדכן יורם על הקמת צוות פיקוח מטעם המשרד להגנת הסביבה במטרה השריפות של פסולת בישובי המשולש.

יעל הולנדר מהיחידה האזורית לאיכות הסביבה הציעה את האפשרויות לטיפול במפגעים באמצעות הדברה ביולוגית.

מצ״ב מצגת שהציגה בנושא זה.

בעלי תפקידים נוספים בתחום התברואה מטעם רשויות סמוכות עדכנו על האופן בהם הם מתמודדים עם מפגעי הייתושים ונמלת האש.

סיכם את הדיון, אלון  בר מהמשרד לאיכות הסביבה, שסקר את הפגיעה באיכות המים בירקון ויובליו, הציג את פרויקט נחל שורק וההתמודדות עם היתושים שם, הסביר על ההדברות שבוצעו שם ואלו שניתן וכדאי לבצע בשרון, הביע את דעתו על המפגעים שהוצגו בכנס והציע דרכים להתמודד עם מפגעים אלו.

מצורף : סיכום דברי המשתתפים בדיון,

מפגש זה מהווה חלק מההכנות שנוקטת המועצה לקראת הקיץ יחד עם פעילויות של הדברה והסברה בתקווה שיביאו להקטנת המטרדים הנגרמים לתושבים למינימום האפשרי.

דיווח על פעילויות נוספות בנושא יפורסמו באתר לכשיבוצעו.

בכל שאלה ניתן לפנות למנהל המחלקה לתברואה ואיכות הסביבה, יורם פלג, בדוא״ל peleg@dsharon.org.il או בטלפון 03-9000611.

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר