חמישי, 28 מרס 2019 18:42

שמים סוף לשאון נחיתות המטוסים בלילה

השבוע הוגשה עתירה, לה אנו שותפים לראשונה עם כל היישובים סביב נתב"ג המונים כמיליון וחצי איש, כנגד משרד התחבורה, המשרד לאיכות הסביבה ורשות התעופה האזרחית, על מנת שיקבעו מגבלות רעש לנחיתת מטוסים בנתב"ג בכלל, ובלילה בפרט, כפי שהם מחוייבים בחוק. כיום אין כל מגבלה לרעש מטוסים בנחיתה בנתב"ג.

בעתירה רחבת היקף וחסרת תקדים, מבקשים כמיליון וחצי תושבים ששר התחבורה יקבע מגבלות רעש למטוסים הנוחתים בנתב"ג.

עוד מסתבר מן העתירה, במפתיע ובניגוד לדעה הרווחת, כי רעש המטוסים הנגרם בנחיתה עולה לעיתים על זה הנגרם בהמראה, וזאת היות ובשעת הנחיתה המטוס טס נמוך מאד כשכל אמצעי העצירה פתוחים, מה שמייצר רעש רב.

חשוב לציין, כי היישובים הסובלים מרעש המטוסים הנוחתים מצויים בכל המעגל סביב נתב"ג, שכן הנחיתות, להבדיל מההמראות מתבצעות מכל הכיוונים ולא רק לכיוון מערב.

עוד יודגש, כי להבדיל מההמראות אשר נפסקות בין 01:40 ל-05:00 בבוקר (מה שקרוי 'עוצר לילה'), הנחיתות בנתב"ג מותרות 24/7 364 ימים בשנה, וזאת בניגוד למקובל בעולם המערבי, שם בד"כ מתקיים עוצר גם בהמראות וגם בנחיתות.

האפשרות לנחות בנתב"ג בכל שעות הלילה הביאה בשנים האחרונות את החברות האירופאיות לתכנן את לוח הטיסות שלהן, כך שב'זמן המת' (בלילה) יטוסו לנתב"ג במקום לשלם דמי 'חניית לילה' באירופה, מה שהביא לתדירות נחיתות בנתב"ג בלילה העולה לעיתים על זו שביום.

אושרת גני גונן, ראש המועצה האזורית דרום השרון: "לישון בשקט בלילה זאת זכות בסיסית. לא נאפשר המשך המצב האבסורדי בו מיליון וחצי תושבי מרכז הארץ הם בני ערובה בידי הרשויות".

עוד מובהר בעתירה, כי גם אם ריבוי הנחיתות בלא כל מגבלה של שעות ורעש אכן מביא להוזלת מחירים, צריך בכל זאת להביא לידי איזון מבחינת האינטרס הציבורי, את הרווח הכלכלי למדינה ולרשות שדות התעופה בפרט, למול מתן האפשרות לשינה סבירה לכמיליון וחצי התושבים החיים בסמיכות לנתב"ג.

העתירה הוגשה על ידי עורכי הדין אבנר (נרי) ירקוני, חן עמידור, גל כהן ופרופ' רן גלעדי. היא נתמכת אף בחוות דעת מקצועית של ד"ר אסנת ארנון, האקוסטיקאית הבכירה בישראל, המתמחה בנושא, תוך הבאת דוגמאות מן העולם הרחב.

 

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר