שני, 03 דצמבר 2018 18:51

ממשיכים במאבק בתחנות הכח - עדכון על תוצאות הדיון

מאות מתושבי דרום השרון, מעורבים ואיכפתים הגיעו היום לירושלים להפגין מול משרדי הות"ל (הועדה לתשתיות לאומיות) במסגרתה התקיים דיון על הקמת תחנות הכוח בדרום השרון על ידי יזמים פרטיים.

להלן עדכון מפי ראש המועצה, אושרת גני גונן, על תוצאות הדיון;

תחנת הכוח המתוכננת במתחם ״השלום״ היא האיום הדחוף. חברת ריינדיר (סימנס) ביקשה להפקיד תסקיר סביבתי, ולקבל החלטה על הקמת התחנה. במקרה כזה היו נותרים לנו 60 ימים להתנגדות. ההחלטה לא עברה בגלל פגם פרוצדוראלי אותו הכרנו: היזמים לא הצליחו להראות זיקה מספקת לקרקע כדי לעמוד בתוכניות שהציגו – היקף הקרקע שבידם אינה מספקת, מאחר ואף מושב לא הסכים להעביר אדמות לטובת התחנה. ניתנו ליזמים 30 יום להשיג זיקה לקרקע, והם צפויים להפעיל לחצים כבדים על רמ"י, בעלת הקרקע, כדי שזו תתחייב להפקיע את האדמות מהמושבים ותעמיד אותן לידיהם. אנחנו נערכים לכך מקצועית ומשפטית. נקדם את המאבק המשפטי הכולל עתירה מנהלית. נכין תסקיר סביבתי נגדי, ונמשיך במאבק הציבורי תוך המשך איחוד השורות בשרון.

לגבי תחנת הכוח בצומת קסם, אושר ליזמים פרסום הכנת תכנית לפי סעיף 77 לחוק תכנון ובניה. זהו שלב מוקדם יותר, אך גם כאן, נצטרך להיערך למאבק תוך צפוף השורות עם הקהילות השכנות.

נמשיך להיאבק על הבית. אין מאבק ראוי מזה.

לא נאפשר הקמתן של תחנות כח מזהמות, תוך סיכון בריאותם של 350,000 תושבים, ללא הצדקה.

הניסיון להקים תחנות כח בשרון, בתהליכי תכנון מהירים וחסרי בקרה, הרחק מעיני הציבור וללא בדיקת חלופות אפשריות לא יצלח.

למפגינים: קולכם הדהד. גאה בכל אחת ואחד מכם. מודה לכם ולשכנינו, שותפינו למאבק ראשי הרשויות והתושבים של ראש העין, כפר סבא, כפר קאסם, ג'לג'וליה ואלפי מנשה שהצטרפו למחאה.

מאחלת לכולנו בשורות טובות וחג אורים שמח !

שלכם,
אושרת גני גונן

למידע נוסף על ההפגנה (עם קטעי וידאו ותמונות)

מצ״ב פוסט מדף הפייסבוק של המועצה (לתגובות)

Media

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר