שלישי, 06 יוני 2017 18:34

אירוע ההוקרה הרביעי לפעילי סביבה של היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון

אמש, יום שני 05/06/2017,  התקיים בבית אבהרם בכ״ס אירוע ההוקרה הרביעי לפעילי סביבה של היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון.

באירוע הודו לפעילים ומתנדבים מ-7 הרשויות המקומיות  שמאגדת היחידה, אשר עומלים כל השנה בכדי לקדם סביבה וקהילה טובה יותר לכולנו.

בסוף האירוע התקיימה פרידה מרגשת ממייסד ומנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון- מר יהודה אולנדר, אשר ניהל את היחידה האזורית במשך 29 שנים.

מבין הפעילים, תושבי המועצה האזורית דרום השרון, שזכו שזכו להכרה בפעילותם :

  • ניר כהן- תושב מתן. בוגר קורס הקיימות לתושבים הראשון שנערך במועצה. לאחר הקורס הקים גינת פרחי בר ביישוב מתן. השנה מוביל ניר בהתנדבות את פרויקט יער המאכל הקהילתי במתן. במסגרת הפרויקט מוקמת קבוצת פעילים ובני נוער הפועלים להשפעה על פני היישוב בו הם גרים.
  • ענת גלנץ ומאיה גולדברג- מנהלות את חוות יבולים, השוכנת בכפר מל"ל. החווה הוקמה כחווה אקולוגית חינוכית המושתת על עקרונות הפרמקלצ'ר. בחווה הוקמה מכללה תעסוקתית ראשונה בארץ לאנשים עם מוגבלויות בה ישנו מרחב המהווה סביבה תומכת, מאפשר לאדם הפועל בו להיות קרוב לטבע ולחי ומביא לידי ביטוי את הכוחות היצירתיים והיצרנים של השותפים בו, תוך שמירה על ערכים של שיוויון הזדמנויות, כבוד האדם וקיימות.
  • גלית שאול וקרן אורן- צוקרמן- גלית וקרן הקימו את "מחלף אייל" מחסן קח-תן הבא לתת מענה לשמירה על הסביבה ולהקטנת הצריכה. מה שלא נלקח בתוך חודש יימסר לתרומה. המחסן מהווה מרכז קהילתי, מקום מפגש ומלא לגמרי בימי הפעילות. כל הפעילות נעשית בהתנדבות ללא תשלום ומהווה אלטרנטיבה לתרבות הצריכה ולנזקיה הסביבתיים. לאחרונה גם סיימו את קורס מנהיגות סביבתית של המועצה והיחידה הסביבתית.

תודות לצוות היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון שארגן את הערב, ראשי הרשויות שנכחו, רכזי הקהילה והחינוך הסביבתי שעובדים לצד הפעילים לאורך כל השנה, ובעיקר לפעילי הסביבה הרבים על תרומתם ענפה לכלל תושבי השרון.

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר