ראשון, 25 מאי 2014 14:04

ביקור משלחת שגרירים צעירים מביה"ס עמי אסף באתונה

משלחת מבית הספר עמי אסף ובית הספר לשגרירים של המרכז הרב תחומי ליזמות ומצוינות לבני נוער שבראשו עומד השגריר יצחק אלדן ביקרו באתונה וזהו ביקור ראשון מסוגו ביוון. הביקור זכה לשבחים מיוחדים מראשי הקהילה היהודית בהיותו ביטוי ממשי של  הסולידריות בין ישראל לתפוצות הגולה ואמצעי יעיל לחזק את הזהות היהודית של ילדי הקהילה.

מיד עם נחיתתם, נסעו ה'שגרירים' הצעירים לשגרירות ישראל כדי לשמוע מהשגריר הוותיק, אריה מקל, וחברי הצוות שלו, על יחסי ישראל יוון והפעילות הענפה והפורייה של השגרירות בתחום המדיני, הכלכלי מסחרי, התרבותי, הצבאי, וכמובן על טיפוח הקשר עם הקהילה היהודית. זה היה שיעור נפלא בדיפלומטיה שהיה יכול להימשך שעות ארוכות לולא הלוז הצפוף של תכנית הביקור.

מהשגרירות, נסעו השגרירים הצעירים לסיור בפרלמנט היווני. עם התחלת הסיור פגשו את חבר הפרלמנט ווסיליוס קיקיליאס אשר הוא תומך נלהב בישראל. לאחר מכן נפגשו עם חבר הפרלמנט קוסטאס קרגוניס, נשיא אגודת הידידות הפרלמנטארית בין ישראל ליוון.

חברי הפרלמנט עצרו את הדיון, הכריזו על נוכחותם באולם ומחאו להם כפיים.

הביקור הבא ניערך בבית הספר היהודי היחיד באתונה בו התקבלו השגרירים בזרועות פתוחות ואהבה רבה. במפגש סיפרו ילדי כיתה ו' על רגשותיהם החיוביים כלפי בית ספרם ועל הרגשותיהם כיהודים גאים ביוון. למפגש התלווה ראש הקהילה היהודית באתונה מר מינוס שבסיומו נערכה קבלת שבת מרגשת במיוחד על ידי תלמידי בית הספר.

בערב הגיעו השגרירים לבית הכנסת לתפילת יום השישי עם הרב הראשי. משם נסעו בני הנוער למרכז הקהילתי היהודי באתונה, שוחחו ארוכות עם שגריר ישראל ומכובדי יוון מהקהילה היהודית - ראש הקהילה היהודית ביוון מר בנימין אלבאלאס, ראש הקהילה היהודית באתונה מר מינוס ומזכ"ל ארגון הקהילות היהודיות ביוון מר ויקטור אליעזר.

לכך נוספו ביקור במשרד החוץ היווני ופגישת האחראית לדסק הישראלי והמזרח תיכוני כדי לשמוע על יחסי ישראל יוון שהלכו והתהדקו בשלוש השנים האחרונות. בביקור שאלו השגרירים הצעירים מה יוון עושה כדי לבלום את האנטישמיות המתפרצת.

זיכרון שואת יהודי יוון שרובם נספו בשואה צוין בטקס זיכרון מרגש ליד האנדרטה המרכזית להנצחת קרבנות שואת יהודי יוון כשבני נוער מקומיים והשגרירים הצעירים במשותף מניחים זר.

הסברת ישראל לנוער היווני הלא יהודי. התקיים ביקור מלא חוויות בבית הספר  Campion הבינלאומי היוקרתי של אתונה, שבו השגרירים הצעירים קיימו פעילות תרבותית משותפת עם בני נוער מקומיים ובינלאומיים.

כל המפגשים לווו בחשיפה לתקשורת הכתובה והאלקטרונית וביניהם ראיון משותף וייחודי למגזין "אלף" של הקהילה היהודית.

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר