חמישי, 19 ינואר 2017 12:55

תחרות ״הנאום המשכנע״ בקרב השגרירים הצעירים

אתמול, 18/01/17,  התקיימה תחרות ״הנאום המשכנע״ למשתתפי קורס שגרירים צעירים של המועצה.

קורס דוברות והסברה החל במועצה לפני כ- 3 שנים, מדובר בתוכנית עילית של שגרירים צעירים. בני הנוער בקורס לומדים בעמי אסף ובבית חינוך ירקון.
הקורס הנוכחי הינו מחזור ב' (מחזור א' סיימו בשנה שעברה שנתיים והשנה ממשיכים במתכונת מצומצמת לשנה שלישית). חשיבותו של קורס יחודי זה, בהכנת קאדר של ״שגרירים״ ליצוג עמדות ישראל בהסברה.

שגרירים צעירים בדרום השרוןלדברי שניר דולב, מדריך הקבוצה :
דוברות והסברה הם נושאים חיוניים בעבודתו של כל מנהיג בין אם ראש מועצה או מנהיגים צעירים והיכולת לגבש מסר ולהעביר אותו בצורה יעילה, היא חשובה ביותר להשגת המטרות אותם רוצים המנהיגים להשיג.
מאחר ומדינת ישראל הינה מדינה קטנה ובטח מול המדינות הסובבות אותנו, לעולם לא נוכל להתחרות בכמות אלא רק באיכות נוכל לעמוד להם.
ולפיכך כל אחד ואחת מחניכי הקורס שואף למצוינות ולהעצמה מרבית של היכולות שלו תוך דגש על תקשורת – שהיא המכנה המשותף לנושאים בהם עוסקים בקורס.

בתחרות ״הנאום המשכנע״ הציגו משתתפי המחזור השני של קורס שגרירים את הנאומים עליהם עבדו מספר חודשים.

התחרות התקיימה באולם המועצה במעמד ראש המועצה, ד״ר מוטי דלג׳ו, זהבית בן הלל, מתאמת קשרי חוץ/ דיפולמטיה ציבורית במשרד החוץ, יאיר פרידמן, מנהל דיפלומטיה ציבורית במשרד לעניינים אסטרטגיים, השגריר יצחק אלדן, ראש ביה״ס לשגירירים צעירים וראש אגף חינוך, נוער וספורט, ציפי אבנון.

ראש המועצה בירך את המשתתפים וציין כמה מחמם את הלב לראות את הנוער במיטבו, ערכי איכפתי ומעורב חברתית נוכח השיח שלוח הרסן הקיים ברשתות החברתיות. לדבריו ישנה חשיבות רבה בקיום דיאלוג ודיון בין רבדי החברה הישראלית תוך גילוי סבלנות, סובלנות וכבוד הדדי.

הגב׳ זהבית בן הלל, שבחה את המשתתפים ואף הזמינה אותם למשרד החוץ לעבור הכשרה בנושא ה BDS.

על המנצח/ת בתחרות תצא הודעה נפרדת....

תודה לשגריר יצחק אלדן, לגב׳ זהבית בן הלל ממשרד החוץ וליאיר פריימן מהמשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה וברכות לאגף החינוך על המיזם החשוב, לציפי ולמירית, למנהלות בתי הספר התיכונים שלנו, מירב מעמי אסף ועליזה מ״ירקון״.

 

מהפוסט של ראש המועצה בפייסבוק:

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר