שני, 13 מרס 2017 15:46

׳education power׳ - מיזם של חברת פנורמיק פאוור בשיתוף עם עמותת אחים והמחלקה לשירותים חברתיים לסיוע לתלמידים בדרום השרון לקראת מבחני הבגרות

חברת פנורמיק פאוור בשיתוף עם עמותת אחים מיסודה של המועצה המקומית דרום השרון פתחו לאחרונה  במיזם ההתנדבותי בו תלמידים שמשפחתם מוכרת במחלקה לשירותים חברתיים זוכים לסיוע לימודי לקראת הבגרות.

התלמידים מגיעים למשרדי החברה אחרי שעות הלימודים,  נהנים משיעור של שעה או שעתיים ללא עלות ואף מתכבדים בארוחה לבחירתם על חשבון החברה.

הצוות הניהולי בחברה ובראשו המנכל יניב ורדי בחרו במיזם זה מתוך חזון חברתי שגובש לקראת השנה בה נרכשה החברה ע"י סנטריקה, אחת מחברות האנרגיה הגדולות בעולם: " אנו רואים את עצמנו מחוייבים לתרום ולהחזיר לחברה בה אנו חיים. הילדים האלו מקבלים הזדמנות ללמוד בסביבה תומכת ומקצועית, להשיג ציונים משמעותית טובים יותר ולכן הזדמנות אמיתית להצלחות בחיים. כמו כן, הם חווים את ההרגשה של עבודה בחברת היי-טק שנותנת להם חשיפה ורצון להצלחה על מנת להצטרף לחברה מסוג זה בשלב מאוחר יותר. מעבר לחשיבות הגדולה לתלמידים בפרויקט זה, יש גם סיפוק אדיר לעובדים שרואים את התוצאות המדהימות שהתלמידים משיגים כתוצאה ישירה מההשקעה שלהם. ברצוני להודות לרונית גטינו שמובילה בנאמנות את הפרויקט הזה ולצוות המדהים אצלי בפנורמיק שמוביל את זה! " אומר יניב ורדי מנכל החברה, תושב שדה ורבורג.

עינב ברקני, גם היא תושבת המועצה, מתארת את התהליך שארך מספר חודשים עד שנמצא הפרוייקט הנכון לעובדי החברה ולטווח ארוך: "חשבנו מה יוכל להיות משמעותי מצד אחד ומצד שני ישים מבחינת העובדים ותוך כדי סיעור מוחות בנינו ובין רונית גטניו הצגנו את המודל המיוחד הזה, שהעובדים מאד גאים להיות חלק ממנו".

רויטל אלנבוגן המנהלת האדמיניסטרטיבית, אמונה על הקשר עם ההורים והילדים ומתאמת את השעות ועובדים לכל תלמיד: "זהו פרוייקט מבורך, שנותן סיפוק רב לעובדים של פנורמיק, גם העובדים לומדים לא מעט מהתלמדים המקסימים שמגיעים אלנו, לי אישית הסיפוק הגדול הוא שאני רואה ילד יוצא מחויך מהשיעור ושמח להגיע גם לשיעור בשבוע שלאחר מכן, והכי חשוב שהתלמידים וההורים (שמאוד מגוייסים לפרוייקט) מציינים כמה הפרוייקט עוזר להם ומוביל להבנה ותוצאות בפועל עבורם."

מליסה עופרי, מתנדבת בפרוייקט מספרת: "מדובר בפרויקט שעוזר לילדים להבין מהו באמת הפוטנציאל האישי שלהם – לא רק בתחום הלימודי. 
הפרוייקט נותן להם להבין ולראות שניתן להגיע ולשאוף לעוד דברים, ועם חיי היום יום המלאים והעמוסים שלנו, בשבילי, להעניק את השעה הזאת בשבוע ולראות את הילד מתפתח, מצליח בלימודים, מראה הבנה ושליטה בחומר הלימוד ומעבר לכך השעה הזאת גם משפיעה על הילדים מחוץ למסגרת הלימודית ומקנה להם ביטחון לעתיד זה, ממלא אותי כל כך ואני גאה בפרויקט שאני לוקחת בו חלק."

לדברי גיל שגיא חבר בועד המנהל של עמותת "אחים" הפרוייקט מבטא את החזון שלנו לסייע למשפחות שידן אינה משגת ולאפשר לדור הצעיר להתגבר על הקשיים הכלכליים ולסלול את דרכו לעצמאות: "ההישגים הלימודיים המופלאים הינם תוצאה של עבודה מערכתית רחבת היקף שלה שותפים האנשים הנפלאים בפנורמיק, שתי מתנדבות יקרות שבחרו גם לתרום למיזם ותרומתן בליווי תלמידים ומעורבות בפרוייקט אינה ניתנת לתיאור לצערי הן בחרו לא להיחשף , העובדות הסוציאליות מהאגף לשירותים חברתיים שמלוות את המשפחות רונית איזנשטט ועירית קרמל  וכמובן המערך הבית ספרי -מורות, יועצות ומירב פרידלנדר מנהלת עמי אסף."

אין ספק כי אימוץ התלמידים על ידי אנשי פנורמיק הנפלאים הוא בעל משמעות לא רק בהיבט הלימודי שהוא בר מדידה כבר היום אלא בגיבוש תפיסת עתיד שאפתנית הנוגעת לבחירת המסלול המקצועי בעתיד ולעצמאותם הכלכלית והחברתית. עמותת אחים יחד עם הגורמים הטיפוליים במחלקה והצוות המקצועי בבית הספר מעניקים  לילדים האלו תמיכה וליווי לצד השיעורים הפרטיים ובעיקר הזדמנות לשנות את מסלול חייהם מקצה לקצה אומרת תמי פרבר מנהלת האגף לשירותים חברתיים במועצה.​

אנו מקווים להמשיך ולתרום להצלחתם של הילדים בהווה ובעתיד.

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר