ראשון, 09 נובמבר 2014 19:51

מנהיגות חברתית

תכנית לימודים חדשה במסגרת "ישראל עולה כיתה" יוצאת לפועל בימים אלה בתיכון עמי אסף.
לראשונה, תלמידי שכבה י' ילמדו תכנים בנושאי יזמות חברתית.

מטרת הקורס להכיר ולגלות מודעות לבעיות חברתיות המתרחשות במציאות היום. במהלך הקורס, יתבקשו לבחור נושא וליזום שינוי שיש בו להיטיב עם הסביבה .

השינוי לא יהיה בבחינת רעיון בלבד אלא יתורגם לתכנית עבודה על פיו עקרונות שיילמדו מהעולם העסקי. התכנים יילמדו ברמה אקדמית והפרויקט המסכם אותו יתבקשו המשתתפים  להגיש יישען על היבטים שיווקיים, ניהוליים וכלכליים.

לדברי אבנר שוחט, מרצה בקורס, המטרה היא להקנות לתלמידים כלים עסקיים מקצועיים בשילוב ערכים חברתיים ותרומה לקהילה.

התכנית נבנתה במשותף ע"י צוות מתיכון עמי אסף בראשות מנהלת ביה"ס, הגברת מירב פרידלנדר, עמותת "אחים", מיסודה של המועצה,  אגף הנוער ו"ראש" חברת ייעוץ.  

"אנו מאמינים כי הטמעת ערך האחריות החברתית בקרב ילדינו ולמידת המיומנויות הנדרשות לצורך יצירת שינוי יש בהם לחולל שינוי תפיסתי לשנים קדימה במהלכם נראה את תלמידנו תורמים ,מובילים ומנהיגים בסביבתם" אומרת אביטל בינו, מחנכת ורכזת שכבה י בתיכון עמי אסף.

על דברים אלו הוסיפה ד"ר בת חן וינהבר,  יזמית ומומחית למגזר השלישי ומרצה בתכנית המנהיגות החברתית  :
"בני הנוער בישראל יכולים להזיז את העולם וצריכים להתאמן על היכולת הזאת.
כל כך הרבה אתגרים חברתיים יש בעולם שאנחנו מעבירים ממש עוד מעט לידיהם וכדאי שנדע שעשינו את המקסימום בכדי לתת להם נקודת משען".

בתיכון עמי אסף רואים בתכנית זו פריצת דרך בהגדרת מצוינות אישית הנשענת על מתן הזדמנויות לביטוי אישי ולמסוגלות מעבר לתחומי הלימוד תוך חיזוק  המצפן המוסרי והערכי של כל אחד מהתלמידים

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר