שני, 07 אוקטובר 2019 11:29

ארכיקפה מספר 12 – על 70 שנות ההרחבה במושב צופית

ארכיקפה הינו יוזמה של הארכיון בצופית שמטרתה כפולה - לשתף את הציבור בחומרים המצטברים בארכיון וליצור נקודת זמן שאיתה ובעטיה נוסיף עוד חומרים : תיעוד, מסמכים, צילומים, זכרונות, מוצגים לארכיון.

השם ארכיקפה כולל בתוכו את מהותו: מפגש עם חומרי ארכיון סביב שולחנות ועם כוס קפה. היזומה התחילה בשנת 2016 וביוני 2019 הגענו למפגש מספר 12 ובו התארחו תושבי צופית בהווה ובעבר.

המפגש החברתי הינו חלק חשוב באירועים והוא משמש זרז והזדמנות לשיח על מה שהיה. כל מפגש מתרכז סביב נושא מסוים. לקראתו מתפרסמות הודעות ובקשות להעברת חומרים, תעודות, זכרונות וכמובן צילומים ותמונות. צוות הארכיון מרכז תיעוד ומוצגים רלוונטים לנושא.

את התיעוד שנוצר במפגש מנגיש הארכיון במדיה החברתית ובעיקר באמצעות בלוג הארכיון.

כמו לדוגמה הרשימה האחרונה שמתעדת את אריכקפה 12 הרשימה האחרונה כוללת את הרקע הכללי להקמת ההרחבות ב-44 מושבים וכן את ההקמה של ההרחבה במושב צופית.

הכתבה מכילה את המודעה וכן תמונות ואיזכורים מהמפגש https://arctsofit.blogspot.com/2019/06/12.html לקראת האירוע אנו מכינות מוצגים הקשורים לנושא ופעמים מותאם גם הכיבוד לנושא.

רשימות על המפגשים שהיו אפשר לקרוא בבלוג arctsofit.blogspot.com בחלק מהמפגשים אנו נעזרות בבני משפחה ואחרים התורמים מכישוריהם להכנת האירוע. יש מפגשים שזוכים לתיעוד בצילומים ואחרים גם בסרטים.

עוד בקטיגוריה « הארכיון יוצא מהארון

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר