שני, 28 אוקטובר 2013 22:04

קשרי ידידות עם נויויד ואמנדינגן בגרמניה

קשרי ידידות עם נויויד ואמנדינגן בגרמניההערים נויויד ואמנדינגן שבגרמניה מקיימות קשרי ידידות עם מועצה אזורית דרום השרון. נויויד החלה את הקשר באופן רשמי באמצעות כריתת ברית ערים תאומות כבר בשנת 1987. אמנדינגן, עמה החלו קשרי הידידות בשנת 1998, עדיין לא חתמה על ברית רשמית עם דרום השרון - אך גם בלי רשמיות פורח הקשר בין שתי הרשויות. 

היחסים הטובים עם העיר נויויד, הנמצאת במדינה ריינלנד-פאלץ, החלו להירקם תחילה ביוזמת היישובים ירקונה וגני עם, בתמיכת תנועת המושבים. כעבור מספר שנים הוחלט למסד את הקשר. ראש המועצה דאז, אברהם לזר, שהוזמן לגרמניה לצורך העמקת היחסים, התקשה מאוד לבצע את המשימה בשל היותו ניצול שואה. לבסוף, שוכנע לזר 80_mb_file_cf067.jpgלהפוך את הקשר לרשמי וב-29 באפריל 1987 נחתם בירקונה ההסכם ההיסטורי. 

בהסכם נכתב בין היתר: "בתקווה לשלום של קבע ומתוך מודעות להבדלי הלאום,הלשון, הדת והמרחק הגיאוגרפי מכריזות המועצה האזורית דרום השרון - ישראל והעיר ניויד - גרמניה על ברית, שמטרתה לתרום תרומה חשובה לפיוס בין העם היהודי לבין העם הגרמני, מתוך מחויבות כלפי ההיסטוריה ומתוך זכרון העבר הנורא". 

עם המועצה האזורית אמנדינגן הנמצאת במדינה באדן ויטנברג שבגרמניה החל הקשר באמצעות תושב כפר סירקין. על אף שמעולם לא מוסד הקשר באופן רשמי, הוא מניב ביקורים תכופים וחברויות רבות של בני נוער בעיקר. 

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר