שישי, 19 יולי 2013 06:32

מכתבו של ראש המועצה, ד"ר מוטי דלג'ו, למשפחות השכולות לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

יזכור

משפחות שכולות, 

בעוד ימים אחדים נציין את יום העצמאות ה- 65 למדינת ישראל ואת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה. גם בחלוף 65 שנים להקמת הבית הלאומי לעם היהודי, נמשך המאבק על שימור עצמאותנו וריבונותנו במלוא עוזו ועוצמתו. 

האיומים השתנו, העולם הערבי שמסביבנו עובר שינויים ותהפוכות מרחיקות לכת, מהפכות, מלחמות אזרחים עקובות מדם, שקיעת המשטרים הישנים, מאבקי תנועות פוליטיות ומרוץ לחימוש גרעיני. במרחב הבלתי יציב וסוער ניצבת מדינת ישראל הצעירה כצוק איתן. איננו יכולים לחזות היום כיצד יתפתחו פני הדברים בעולם הערבי, אך דבר אחד ברור לכל אזרח ואזרחית - מדינת ישראל חייבת להמשיך ולבצר את כוחה ולשמור על עוצמתה הביטחונית.

במהלך השנים שחלפו מאז קום המדינה ועד היום, עמדה החברה הישראלית במבחנים לא פשוטים ויכלה להם. שולמו ומשולמים מחיר דמים יקר על רצוננו לחיות כעם חופשי בארצנו. 

מדינת ישראל חבה את עצם קיומה לבניה, אשר חרפו נפשם והגנו בגופם על עצמאותה וריבונותה של המדינה. לחברה הישראלית חוב מוסרי וערכי בל ישוער לכם, המשפחות השכולות שאיבדתם במערכות ישראל את יקיריכם.

בערבו של יום הזיכרון ולפתחו של יום העצמאות ה- 65 למדינת ישראלי לא נרפה מהתפילה לשלום ובטחון. נושיט את ידינו לשלום, אך נמשיך לחזק את עוצמתנו הצבאית וחוסננו המוסרי, נשאף לחברה שוויונית ולצמצום פערים, נמשיך לייחל, לחתור, להאמין ולהתפלל לשלום עם שכנינו, לרעות ואחווה בינינו בחברה הישראלית.

שלכם,

ד"ר מוטי דלג'ו

ראש המועצה

עוד בקטיגוריה אושרת גני גונן »

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר