ראשון, 05 ינואר 2020 08:09

פרידה מחבר יקר

אתמול נפרדנו מחברינו היקר והאהוב בועז שוויגר, שכיהן במסירות במשך 20 שנה כדובר ומנהל היחידה האסטרטגית במועצה האזורית דרום השרון.

בדרך להלוויה נזכרתי בפגישה האחרונה שלנו. זה היה בערב שלישי האחרון, קצת לפני תחילתה של השנה האזרחית החדשה. ליאור אהובתך התקשרה ואמרה שעכשיו אני יכולה לבוא.שביקשת שאגיע. רציתי כל כך הרבה פעמים להגיע אליך כדי לחזק. לתת עוד כוחות.
טבעי היה שנדבר על התחושות שלך, על הכאבים והפחדים. אבל לך היו תוכניות אחרות. גם כשידעת שזמנך קצוב מאוד, היית עסוק לפני הכל – באחרים. וידעת להיות חד ומדויק בדיוק כמו שהיית תמיד:
"תשמרי על איזונים בין המשפחה לעבודה", אמרת לי, "בתוך כל העומס – תשמרי עליך. אל תאבדי את עצמך".
לא יודעת אם הצלחתי להסביר לך כמה ריגשת אותי במילים האלו. כמה אני מודה על שזכיתי בחבר כמוך.
בהמשך הפגישה דיברנו גם על הדרך שבה היית רוצה להיפרד.
וכשאני נזכרת בהמוני האנשים שבאו להלוויה שלך – ובמאות ההודעות שהגיעו מאתמול מאנשים שמתקשים לקבל את לכתך, אנשים שראו בך חבר נפש, אני יודעת שהטבעת בכולנו חותם עמוק בנשמה. והלוואי שבמקום שבו אתה נמצא כעת אתה מביט על כל האנשים שאהבת. האנשים האלו היו מפעל חייך. ואני מקווה שאתה גאה במפעל החיים הזה. כי אין ראוי ממך לגאווה הזו.

בועז,
ניסיתי לפצח את סוד הקסם שלך. את הסיבות שהפכו אותך לאיש מיוחד כל כך. אני חושבת שהוא נעוץ בשילוב התכונות הנדיר שנרקם בך: מיזוג נפלא של אדם ואיש מקצוע, רגישות ואסרטיביות, רוגע שלא יודע גבול יוצא דופן לצד אנרגיות שלא יודעות מנוחה. היו בך חוכמה וניסיון ששולבו תמיד בכמויות מדהימות של צניעות; נחישות וכוח רצון שאפשרו לך לנצח פעם אחר פעם את כל התחזיות הקודרות של הרופאים; וגם נדיבות טבעית שאפשרה לך להפיק את המיטב מכל רגע ומכל יום שהיו מלאים בעשיה ומלאים באנשים.

התכונות הללו הפכו אותך לא רק למנהל אידיאלי אלא גם לאיש סוד, יועץ מנטור ומורה דרך שרבים כל כך ביקשו את עצתו. גם מי שהיו לפרקים לכאורה יריבינו שביקשו לקבל את אדמותינו, בין אם אלו, אנשי ציבור, פקידי ממשלה, אנשי תקשורת שידעת להיאבק בהם רגע אחד ולחבק אותם ברגע הבא, כולם אהבו אותך, את ההתמסרות שלך למשימה, את היכולת שלך לראות אותם כפי שאיש לא ראה.

בשנותיך כדובר וכמנהל היחידה לתכנון אסטרטגי, שילבת היטב בין מאבקים למען עתיד לבין קרבות למען ההווה. תמיד צפית פני עתיד וראית קדימה, גם ברמה האישית וגם ברמה הארגונית ואפילו הלאומית.
היית הלוחם הכי מסור של המועצה בוועדות שקבעו את גבולותיה. ובאותה רמה של נחישות נלחמת למען התמונה או הידיעה שיופיעו במדיה. את כל המאבקים הללו הובלת בדרך שלך.

והדרך הזו, האנושית ובו זמנית הלא מתפשרת, זו שרואה את היעד הקרוב אבל מצליחה בו זמנית גם לראות חזון של עשור קדימה, הדרך הזו הובילה אותך לכל כך הרבה הישגים. הישגים שכולנו נקצור מהם את הפירות עוד הרבה מאוד שנים.
נאמר לא פעם שהחיים אינם אוסף הימים בין לידתו של האדם למותו אלא התוכן שאנחנו יוצקים לתוכם. אוסף החותמות שאנחנו זוכים להטביע על סביבתנו ואוסף החתימות שהעולם הטביע בנו.

ואתה בועז האהוב שלנו, ידעת לא רק לאהוב ולהיות נאהב, להטביע חותם בקרב הסובבים אותך; אלא גם להעריך את המֵלֵאוּת הזו בזמן אמת.
באותו מפגש האחרון בלילה של יום שלישי, אמרת לי: "אני הולך בהשלמה מהעולם הזה. כי חייתי חיים מלאים".
מכל השיעורים הרבים שלימדת אותי זה אולי החשוב מכל שכולנו צריכים לזכור. לחיות תוך ראיית הטוב. לחבק את היופי שזכינו בו. להביט על העולם דרך כל מה שיש בו ולא רק דרך הפריזמה של מה שחסר.
אם נצליח להיות קצת יותר "בועזים" בחיינו, אם נצליח להיות טובים יותר, קודם כל לעצמנו ואחר כך זה לזו, אל הקרובים לנו ואל עוברי האורח. אם נמלא את חיינו באופטימיות ובראיית הטוב. נוכל להקים לבועז את המצבה החיה והאנושית שהוא כל כך ראוי לה.

אני מבטיחה לך בועז שכך אעשה באופן אישי. ושאהיה שם יחד עם כל חברינו למועצה, ונתמוך במשפחה המדהימה שלך ליאור נועה אדר ורוני שנתנו לכולנו שיעור מרגש על התמסרות ואהבת אמת.

יהי זכרך ברוך בועז יקר.

אושרת גני גונן, ראש מ.א. דרום השרון

 בועז שוויגר ומשפחתו

דברי ההספד  של גזבר המועצה, יצחק אגוזי :


בועז, ידידי כאח לי.

החכם באדם, בספר משלי אמר "טוב שכן קרוב מאח רחוק". בועז ואני היינו שכנים לעבודה במשך למעלה מ- 20 שנים, כפשוטו. במשך מספר שנים היו משרדנו דלת ליד דלת וב- 15 השנים האחרונות – דלת מול דלת. מעבר לישיבות רבות בהן נטלנו חלק, מבטינו היו מצטלבים עשרות פעמים ביום ותמיד הרגשנו אחד את השני, ברוב המקרים אף ללא צורך במילים.

שונים היינו באמונתנו, בהשקפותינו ובדעותינו בתחומים רבים. בועז חילוני ואני איש הציונות הדתית. בועז איש שמאל, ואני מן הצד השני. אך כל זה רק העצים את הקשר שהיה בינינו. היינו אנשי שיחה על כל נושא שבעולם. לא פחדנו לדבר על כל דבר ותמיד תמיד נשארנו חברים. חברותנו הייתה חברות שאינה תלויה בדבר. התייעצנו איש עם רעהו על כל נושא, החל מענייני עבודה, כמובן, עבור דרך נושאים פוליטיים, מדיניים וכלכליים וכלה בנושאים אישיים, שלא רבים החברים המסוגלים לפתוח אותם ביניהם. דיברנו והחלפנו דעות והתייעצנו איש עם רעהו לעיתים בענייני זוגיות ולא מעט בעניין הילדים. בכל עת בה יכולנו אשתי ואני להיות לעזר עשינו זאת ובעיקר גם קיבלנו לא מעט עזרה וסיוע מליאור ובועז.

בכל התייעצות עם בועז הרגשתי וידעתי שעצותיו אמיתיות, כנות ולעולם לא מונעות מאינטרס אישי או אחר. גם אני השתדלתי בכל כוחי להיות לו לעזר בתחומים בהם יכולתי לעשות כן. רק בחודשים האחרונים, עמדתי בפני בעיה לא פשוטה להסביר מהלך חשוב לחברי מליאת המועצה. באותו יום חמישי, מספר ימים לפני אותה ישיבה, אמר לי בועז "אני לוקח את זה אתי ונדבר מחר או ביום ראשון". ביום ראשון בדרכי לעבודה עוד לפני השעה 8:00 בבוקר, מתקשר בועז ואומר לי "יש" !! תגיע לעבודה ונדבר. יש לי רעיון שאני עובד עליו משעה 4:00 בבוקר. הרגשתי באותו רגע, בפעם המי יודע כמה, שיש על מי לסמוך ועל מי להישען.

בועז היה איש של זוגיות להתקנא... אבא מסור לבנותיו עד אין קץ. צוחקים עלי שאני עונה בכל מצב לאשתי כאשר היא מתקשרת.. את זה גם למדתי וגם הנחלתי לבועז. למדתי שיש דברים חשובים ויש דברים הרבה יותר חשובים.

כשבועז ספר לי שחלה, זכור לי שממש כעסתי עליו. בעצם, לא כעסתי עליו אלא על עצמי שלא הצלחתי לשכנעו בזמן ללכת ולהיבדק.

בועז היה עז כארי ולחם בגבורה במשך תקופה ארוכה במחלתו. כשהיה מקבל טיפולים היה נעדר ביום הטיפול ומיד למחרת התייצב בעבודה. במשך תקופה ארוכה, גם תחת טיפולים מתישים ומייגעים הגיע בועז לעבודה. היה חד כתער ושפעו ממנו תובנות חשובות בנושאים השונים בהם טיפלנו. למדנו ממך במשך השנים לקבל את הדברים כפי שהם. גם כשלא קל ולעיתים כשקשה, חשוב להמשיך ולעשות, להמשיך להאמין ולקוות שיבוא יום ויהיה טוב יותר לך ולכולם.

הצבי ישראל על במותיך חלל, איך נפלו גיבורים..

בועז יקירי, תם סבלך. נשמתך עזבה את גופך המיוסר ושבה לבית גנזיו של בוראה, אדון כל הנשמות, הרופא לשבורי לב ומחבש לעצבותם. צר לי עליך ידידי בועז, נעמת לי מאד. נוח בשלום על משכבך. היה מליץ יושר בעד ליאור, בנותיך ומשפחתך האוהבת. כן, גם בעדנו, חבריך שכה אוהבים אותך.

תהא נשמתך צרורה בצרור החיים.

Media

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר