גיתית גזית

מנהלת מחלקת חינוך קדם יסודי

טל': 03-9000667 | gitit@dsharon.org.il

מרכזי חינוך

המועצה מפעילה 3 מרכזי חינוך לגיל הרך (מעונות יום) – "עופרים" בנווה ימין, "שרונים" ו"גוונים" בצור יצחק.

הגיל הרך (לידה עד שלוש) הוא שלב התפתחותי בו מלמדים ומניחים את אבני היסוד בתחומי ההתפתחות השונים לקראת חיים בוגרים ומלאים. במרכזי החינוך אנו שמים דגש על למידה ועשייה שיהוו יסודות איתנים של יכולות רגשיות, חברתיות, שפתיות, מוטוריות וקוגניטיביות שיתרמו להתפתחותו התקינה של כל ילד וילדה.

מרכזי החינוך מתנהלים ברוח הגישה האקולוגית בה כולם, באופן ישיר ועקיף, שותפים לגידול הילד: הורים, בני משפחה, מחנכים, חברי הקהילה והחברה כולה. ההורים שותפים בפעילויות המתקיימות לאורך השנה במרכזי החינוך, בהרצאות, פעילויות הורה-ילד ובהדרכות פרטניות על פי הצורך.

בגילאים אלה חשיבות ואחריות עליונה לשמור על הילדים ולהעניק ביטחון פיזי ורגשי. חובתנו החינוכית לאפשר למידה דרך התנסות חווייתית, חשיבה יצירתית ופיתוח סקרנות תוך שמירה על גבולות ברורים הכוללים הרגלים, נורמות וערכים חברתיים.

צוות המרכז כולל מנהלת, מובילות כיתה וצוות חינוכי – טיפולי. הצוותים מקבלים הכשרה והדרכה מהצוות המקצועי ביחידה לגיל הרך (יועצת חינוכית ומדריכה/יועצת לגיל הרך). הצוות החינוכי- טיפולי במרכזי החינוך, הנמצא רוב שעות היום עם ילדכם, שומר על סטנדרטים של איכות טיפול הכולל יחס אישי ועבודה בקבוצות. הצוות אחראי על מתן טיפול פיזי, לימוד תקשורת בין-אישית, פיתוח אינטליגנציה רגשית, להוות דוגמא ליישום תקשורת מילולית ולא מילולית ועוד.
הגישה החינוכית בה פועלים במרכזי החינוך הינה גישה תואמת התפתחות (DAP) בה כל ילד וילדה נתפשים כיחידים פעילים, אוטונומיים ובעלי צרכים ייחודים המשתנים עם הגדילה וההתפתחות. לאורך היום הילד נע בין החוויה האישית של היותו ייחודי לבין הקבוצה והסביבה בה הוא נמצא. המטפלת-מחנכת בונה ומקיימת סביבה בטוחה על מנת שכל ילד יוכל לפעול מתוך הרגשת ביטחון בסביבה ובעצמו. פעילות הלמידה מתקיימת בקבוצות קטנות המחולקות על פי יכולות/משימות/גיל עם מטפלת- מחנכת מתווכת. לאורך היום הילדים מתנסים, חוקרים, פועלים וחווים את העולם בחמשת החושים. המטפלת-מחנכת, מאתגרת ומפעילה את הילדים בצורה חווייתית ומגוונת תוך שימוש באמצעי הוראה שונים (סיפור, תנועה, חשיפה לחומרים, משחק…
ביום חמישי 26.3.15 נערך סיור במרכז חינוכי "עופרים" בנווה ימין למנהלת אגף מעונות היום במשרד הכלכלה, הגב' מלי שטריגלר ולגב' רחל פידל מנהלת תחום, מחוז ת"א-מרכז. בסיור נכחו מנהלת המרכז - רינה בורגר, מנהלת האגף לשירותים חברתיים – הגב' יהודית טל ומנהלת היחידה לגיל הרך – גיתית גזית.

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר