חמישי, 17 ינואר 2019 15:38

ערב חנוכת יחידת ההתנדבות במ.א. דרום השרון

ביום שני, 14/01/2019, התקיים במ.א. דרום השרון ערב לחנוכת היחידה להתנדבות באגף לשירותים החברתיים. היחידה, שעל הקמתה הוחלט לפני פחות משנה, הוקמה במטרה להוות בית עבור המתנדבים השונים,  לשדך בין הרצון לתת לצורך לקבל ולהעצים את הקהילתיות והסולידריות ברחבי המועצה.

התפיסה על בסיסה הוקמה היחידה היא שקהילה שיש בה התנדבות היא קהילה חסונה, שלוקחת אחריות על שאיפותיה ומימושן ומכירה בערך עצמה. בהקמת היחידה נעזרה המועצה בשירותיו של רמי סטויצקי, יועץ מוביל בארץ בתחום ההתנדבות, ובעזרתו של כפיר רייך מפקח תחום הההתנדבות במשרד הרווחה באזור המרכז.

ערב חנוכת היחידה התקיים במעמד ראש המועצה, הגב׳ אושרת גני גונן, סגנית ראש המועצה, ליטל רהב, המפקח על תחום ההתנדבות אזור המרכז במשרד הרווחה, כפיר רייך, מנהלת אגף השירותים החברתיים, תמי פרבר ובהשתתפות עובדי מועצה ומתנדבים.

בברכתה ציינה ראש המועצה, הגב׳ אושרת גני גונן, כי אחד מהמאפיינים הבולטים והנפלאים של המועצה היא רוח ההתנדבות. ההתנדבות בישובי המועצה היא מקור לגאווה הן במגוון העצום של התושבים המתנדבים על בסיס יום יומי והן במגוון הרחב של נושאים בהם ההתנדבות נותנת מענה למגוון צרכים קהילתיים, תרבותיים ואנושיים.

הקמת יחידת ההתנדבות הינה אחד מהביטויים המעשים לתפישה זו בכוונת המועצה לתת למתנדבים את כל הרוח הגבית בכדי להפוך למועצה מובילה בארץ בתחום.

מנהלת האגף לשירותים חברתיים, תמי פרבר, ציינה בדבריה כי היום אנו חונכים את היחידה בהתרגשות גדולה. מאחורינו קורס מובילי התנדבות שמהווה את התשתית לפיתוח ההתנדבות במועצה ולפנינו עתיד של מעורבות קהילתית, פעילות למען הפרט והחברה והרבה הרבה עשיית טוב.

במוקד הערב התקיימה הרצאת השראה של יובל קדוש בשם לאהוב להאמין, לנצח !
במסגרת ההרצאה התמקד בעולם הנתינה והסביר על משמעות האהבה האמונה, ההתנדבות והסולידריות בקהילה אשר יחדיו הם אלו שמגבשים את רוח האדם.

תודות לכל מי שעוסק בהתנדבות במועצה, ברווחה, בחינוך, בביטחון, באיכות הסביבה, לעמותת אחים ששמה לה למטרה להעמיק את הסולידריות בין תושבי המועצה דרך ההתנדבות ונתינה, לעמותה למען החבר הותיק אשר מובילה את תחום ההתנדבות בגיל השלישי וכמובן למובילת היחידה להתנדבות, עו"ס אירית קרמל לוי שיחד עם שאר העושים במלאכה, מצעידה את תחום ההתנדבות קדימה למען קהילה חסונה ואיתנה.

"לעשות מעשה טוב, הוא משימתו המהוללת ביותר של האדם" אמר סופוקלס.

בהצלחה לכולם !

מצ״ב סרטון מערב חנוכת יחידת ההתנדבות וחוברת שהוצאה לכבוד חנוכת היחידה וקישור לעיון בחוברת שיצאה לאור לרגל חנוכת יחידת ההתנדבות בדרום השרון.

Media

דברו איתנו :

התקשר עם המועצה בטלפון שליחת סמס למועצה שליחת וואצפ למועצה שליחת הודעה למועצה  בפייסבוק מסנג׳ר