יורם פלג

מנהל מחלק תברואה ואיכות הסביבה

טל': 03-9000611 | פקס: 03-9000613 | Peleg@dsharon.org.il

מחלקת תברואה ואיכות הסביבה

  איכות הסביבה- מצגת להסברה מצגת המסבירה את נושא איכות הסביבה מכמה היבטים. מחבר יישוב מתאים לכיתות הועלה בתאריך     לכל הגילאים  8.7.2012    אמת / שקר חיסכון במים חידון אמת / שקר על חיסכון במים. מחבר יישוב מתאים לכיתות הועלה בתאריך     לכל הגילאים 8.7.2012    העץ הנדיב מטרות הפעולה: 1. שהחניך יבין את משמעות העמים בחיינו. 2. שהחניך יבין שיש צורך באיזון מסוים בטבע. מחבר יישוב מתאים לכיתות הועלה בתאריך     ז'-י"ב 8.7.2012      מלך הטריוויה- איכות הסביבה חידון מלך הטריוויה על איכות הסביבה. מחבר יישוב מתאים לכיתות הועלה בתאריך   ...

{readmore:להמשך}

ביום ד׳, 07/05/2017, התקיים במועצה אירוע שיא בנושא תרבות הצריכה לתלמידי כיתות ה׳. עתידו של הכדור הנהדר שאנו חיים עליו בידינו, בעידן המודרני עם שלל הערוצים ושפע הפרסומות המפתות חשוב לקנות בצורה מושכלת רק את מה שאנחנו צריכים ופחות עם העיניים, חשוב גם להפריד אשפה ולמחזר פסולת.
בימים האחרונים נצפו נחילי דבורי דבש באזורנו, הדבורים נוחתות בדרך לחפש מקום קבע להתנחלות. חשוב לדעת כי ניתן להציל את הנחילים ולמנוע הדברה או איבוק שלהם. ישנם מתנדבים הפועלים להעתקת נחילי דבורי דבש למקום מבטחים. הם יגיעו למקום האירוע ויאספו את הנחיל. חשוב להעביר את המידע למוקד העירוני.
גן דובדבן הינו גן לילדי חובה, הממוקם בצור יצחק וקיים מזה כ-6 שנים. דנה שורץ-אזולאי, מנהלת את הגן מיום היווסדו ומקימת הגן, קיבלה לאחרונה את תעודת ההסמכה של ׳גן ירוק׳ מהמכון הוולקני. גן הילדים מהווה סביבה מוכרת ונגישה עבור ילדינו. אולם, במציאות שלנו כיום, היציאה אל מחוץ לגדרות הגן לא תמיד מזמנת לילדים טבע וחורש טבעי, אלא חוויה עירונית ולעיתים אף מסוכנת. בשל הקושי לצאת מגדרות הגן לצורך טיול בסביבה טבעית-ביולוגית, בחרת דנה להקים בגן שביל חושי שיענה על צורך זה וייתן לילדים הצצה לחורש טבעי ולאמא אדמה. השביל החושי מהווה בעצם מרחב טבעי בתוך הסביבה העירונית, ועל כן חשוב…
משרד החקלאות בשיתוף המשרד להגנת הסביבה מקדמים במשותף תכנית לחיסול בעיית המפחמות הפולטות עשן וגורמות לזיהום סביבתי באזור פרדס חנה, חריש ויישובי מ.א. מנשה. כתוצאה מהעביקה ושינטוע של מטעים ברחבי הארץ, חלקי גזם עבים (גדמים), בעיקר של הדרים ואבוקדו, מועברים למפחמות מאולתרות המצויות בשטחי הרשות הפלסטינית ליצור פחמים. המשפחמות המאותלתרות פולטות עשן רב תוך גרימה של זיהום אוויר ומפגעי ריח, באופן שמשפיע על חייהם בריאותם וסביבתם של תושבים המתגוררים במרחבים הסמוכים.
עמוד 1 מתוך 7