החל מיום רביעי ה- 16.5.18 ולמשך כחודש, יחולו שינויים בלוחות הזמנים בחלק מקווי השירות, בשל חודש הרמדאן.

מכרז פומבי מס':  13/18 - הזמנה להצעות מחיר לרכישת 3 רכבים מסוג איסוזו D-MAX, אוטומטי

הבוקר (יום ה׳ 10/05/2018) נערכה הערכת מצב במועצה בהשתתפות מנהלי מחלקות המועצה, פיקוד העורף ומנהלי מכלולי החרום בעקבות ההסלמה בצפון.

בימים אלה אנו נערכים להפעלת תכנית "בית הספר של החופש הגדול" בבתי הספר היסודיים במועצה. התוכנית נועדה לספק מענה חינוכי איכותי לצורכיהם השונים של התלמידים ולהקל על נטל ההורים במהלך החופש הגדול.

התוכנית תפעל בין התאריכים 1-21 ביולי, בימים א'-ה', בין השעות 08:00-13:00. עלות ההשתתפות בתוכנית, כפי שנקבעה על ידי משרד החינוך, 450 ₪ לתלמיד (כולל ארוחת בוקר).

במלאת 70 שנה למדינה ולכבוד חג השבועות, מציגה המועצה תערוכת ציורים, צילומים וכלים חקלאיים עתיקים, שמסמנים את זיקתם של אמני ותושבי המועצה לחקלאות, לפריחה, לשדות ולנופי הארץ.

סיפורו האישי של נועם ,הדרך הארוכה מתא הטייס בחיל האוויר, בית החולים והפציעה האנושה, דרך השיקום, ההתמודדות עם הנכות, אימוני הטניס ,מדלית הזהב האולימפית והדלקת המשואה ביום העצמאות.

הרצאה מיוחדת של איש מיוחד, מלח הארץ, טייס, נכה ואלוף -  שהגיע להישגים אדירים בזכות כח רצון עז נחישות ומוטיבציה אדירה

התמונה "Junk food" של עמית רוטשס שנעשתה במסגרת פרוייקט  "מצלמים דו קיום" זכתה במקום השני בתחרות הארצית לצילומים סביבתיים ! 

אתמול  (יום שבת -29/04/2018) התקיימה  צעדת דרום השרון ומרוץ דרום השרון המסורתיים, במסלולים מרהיבים לאורך הירקון, בסימן עצמאות 70 שנה למדינת ישראל

מליאת המועצה החליטה אמש, 22/04/2018, על הענקת הנחה בשיעור 5% מתשלומי הארנונה למגורים לחיילי מילואים בהתאם לתקנות ההסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה)(תיקון מס' 3), התשע"ח-2018.

מליאת הועדה המקומית דרום השרון החליטה בישיבה ביום א, 22/04/2018, לאשר את תכנית המתאר הכוללנית לדרום השרון ולהעבירה לאישור הועדה המחוזית.

המועצה האזורית דרום השרון הכינה לפני כ- 15  שנה תכנית אב מקיפה שבחנה את נתוני הרשות והסביבה וגיבשה את חזונה לשנים הבאות. מאז ועד היום,  פני התכנון במדינה השתנו ללא היכר, לחצי הפיתוח וערכי הקרקעות באזורנו עלו, הצורך בקרקע לתשתיות לאומיות גבר, הפעילות החקלאית שינתה פניה, והצורך בשטחים לפנאי ונופש גבר במקביל.

על מנת להעניק למועצה את הכלים הדרושים להתמודדות עם השינויים המהירים ועל מנת להתמודד מול לחצים הולכים וגוברים של הרשויות העירוניות הגובלות לשינוי גבולות ולשינוי האופי הכפרי חקלאי של שטחים פתוחים ושטחים חקלאיים נרחבים, גובר הצורך בהכנת תכנית מתאר חדשה אשר תעגן את חזון המועצה במסמכים שיאושרו על ידי מוסדות התכנון המחוזיים והארציים, ותיתן בידנו כלים להתמודד עם השינויים העתידיים.

עונת היתושים החלה ואנו ממליצים לציבור לנקוט במספר צעדים פשוטים שיצמצמו את עקיצות היתושים

לפני מספר חודשים, בזמן הליכה מסביב לנירית, רעיון של שתי "משוגעות" קרם עור וגידים - "גינת ירק קהילתית".

תכנית הוכנה, הועד הקצה פינה, מחלקת קיימות במועצה תמכה. "קשישי" נירית, חברי מועדון הקהילה 55+ נקראו לעשייה. ההיענות הייתה נפלאה!

מדף הפייסבוק של המועצה

פרוייקט ״גבולות שקופים״ הינו מיזם ייחודי להיכרות של בני הנוער עם השונה. הטמעת תחושת השונה מטרתה לקרב בין האוכלוסייה הרגילה לבין האוכלוסייה עם מגבלות ששוברים את הגבולות.

האם הגבול יכול למנוע מאיתנו הגשמת שאיפות וחלומות? אתמול הוכיחה קבוצת "הגבולות השקופים" לתלמידי כיתות ט' שלנו כי אין מכשול שלא ניתן לעבור.

מדף הפייסבוק של המועצה

המועצה האזורית דרום השרון זכתה במקום השני בתחרות קרן רוני פיינשטיין ליזמות עירונית על הפעלת תוכנית Power education לסיוע וחונכות אישית לתלמידים בבתי הספר העל יסודיים במועצה.

התוכנית היא פרוייקט לימודי-חברתי ייחודי המחבר בין שלושה מגזרים : המועצה ,חברות עסקיות  ועמותת 'אחים' הפועלת בתמיכת המועצה.

מטרת התוכנית היא לעזור לבני נוער הלומדים בחטיבת הביניים, להתגבר על פערים לימודיים, לרכוש יכולות ואמונה ביכולתם להתמיד ולהצליח בלימודים באופן עצמאי.

מוזמנים לקורס המשלב רכיבה על אופניים ונושאי קיימות ואיכות הסביבה בשרון.

הקורס בעל 7 מפגשים, בימי שלישי בשעה 17:00-19:30  כולל רכיבת שטח במסלולי חוף השרון, דרום השרון, הוד השרון, רעננה וכפר סבא.

ערב החג יצאו עובדי השירותים החברתיים והשרות הפסיכולוגי המהווים את מכלול הטיפול באוכלוסיה בחירום להכשרה בתחום  החרום בשלטון המקומי ביישובי עוטף עזה.

מטרת ההכשרה היתה לחשוף את הצוות הטיפולי של המועצה לחיים תחת איום מתמשך מנקודת מבט מקומית, לשמוע על ההתארגנות של הצוותים המטפלים מול המציאות ולהיעזר בידע שנצבר שם על מנת להעמיק את ההבנה ולעזור לתכנן ולהיערך להתמודדות עם מצבים דומים במידה ויתרחשו בדרום השרון.

החל מראשית חודש מאי 2018 ולתקופה משוערת של כחמישה חודשים, ייסגר מסלול 12-30 לצורך עבודות תחזוקה שונות.

בחודשים בהם המסלול יהיה בלתי שמיש התנועה האווירית תנותב למסלולים חלופיים בהתאם לשיקולי בטיחות הטיסה.

כתוצאה מכך תנועת המטוסים מעל המועצה עלולה לגדול דבר שעלול לגרום גם למטרדי רעש.

רשות שדות התעופה התחייבה כי תעשה את מירב יכולתה בכדי לקצר את משך ביצוע העבודות ככל האפשר ותפעל להקטין את הפגיעה שעלולה להיווצר כתוצאה מניתוב הטיסות.

עו"ס סיוע בתחום התעסוקה וההשכלה במסגרת תכנית יתד

טל: 03-9000589 hava@dsharon.org.il

הודעה על הארכת המועד להגשת הצעות! עד ליום 23/05/2018

מועצה אזורית דרום השרון מזמינה בזאת הצעות לביצוע עבודות תכנון, אספקה, התקנה ואחריות של מתקני תאורת רחובות מסוד לד לטובת פרוייקט התיעלות אנרגטית בישובי המועצה, ומתן שירותי תחזוקה לגופי התאורה המוחלפים לאורך תקופת האחריות והשירות, כמפורט במסמכי המכרז.

ביום 11.3 הושמדה קהילת יהודי מקדוניה בשואה.

ביום הזה בדיוק צעדה משלחת מדרום השרון את מצעד החיים בעיירה ביטולה שבמקדוניה.

מדף הפייסבוק של ראש המועצה

23 שמיניסטים מצטיינים בפיזיקה מעמי אסף יצאו במשלחת לראשונה למאיץ החלקיקים בסרן בשוויץ.

מדף הפייסבוק של המועצה

השגרירים הצעירים של דרום השרון בכנס הבינלאומי למלחמה באנטישמיות בירושלים.

מדף הפייסבוק של המועצה

ביום שבת, 17/03/2018, התקיים ניווט המשפחות המסורתי  בבית ברל, בהשתתפות של כ- 1,500(!) משתתפים, משפחות וילדים, במזג אוויר אביבי נהדר.

מצ״ב

אתמול , יום שלישי 13/03/*18, התקיים תרגיל העורף הלאומי של פיקוד העורף במסגרתו תורגל מערך החרום של המועצה ורועננו  מחסני החרום.

מצ״ב מועדי חיסון כלבים ביישובי דרום השרון - אפריל- יוני 2018

חיסון כלבים נגד כלבת ניתן לבצע גם  במוקד השירותים הווטרינריים בצומת מסובים (צמוד לספארי).

השירותים הווטרינריים - דואגים, שלא תדאגו!

יום המעשים הטובים התקיים אתמול, יום שלישי 13/03/2018, בדרום השרון.

במסגרת יום המעשים הטובים השתתפו תלמידים מבתי הספר במועצה בפעילות למען הקהילה